Kup książkę [edytuj książkę]

Z historii mediów i dziennikarstwa. Studium selektywne

Praca „Z historii mediów i dziennikarstwa. Studium selektywne” to zbiór artykułów, których myślą przewodnią jest historia i rzeczywistość dziennikarstwa oraz mediów w ogóle. Teksty zawierają wyniki badań, analiz i dociekań głównie młodych naukowców. Różnorodność poruszanej tu tematyki wynika z szerokiego spectrum zainteresowań autorów i niebywale jest to atutem tejże pracy, gdyż nie narzuca i nie hegemonizuje tym samym jednego punktu problematycznego. Każdy, kto sięgnie po tę publikację znajdzie teksty pisane różnym temperamentem, ale zawsze z takim samym zacięciem analitycznym.
Publikacja ta posiada układ problemowo-chronologiczny i w taki też została podzielona na cztery pola tematyczne. Pierwszym z nich jest historia prasy, w którym czytelnik będzie mógł zapoznać się z zagadnieniami poświęconymi początkom powstawania dojrzałych systemów prasowych od czasów nowożytnych po XX wiek. Kolejne teksty zostały poświęcone komunikacji wizualnej - komiksowi i plakatowi jako narzędziom przesyłu idei i symboli. Trzeci dział traktuje o obrazowaniu rzeczywistości medialnej. Uwaga autorów skupia się głównie na prezentowaniu wybranych zagadnień związanych z przekazem medialnym jako elementem tworzącym rzeczywistość kulturowo-społeczną. W części czwartej znajdują się prace mówiące o trudach warsztatu dziennikarskiego.
W swej różnorodności praca ta posiada jeden wspólny mianownik - dostrzega szereg możliwości badawczych i interpretacyjnych w komunikacji masowej jako szerokim polu dociekań naukowych. Dlatego warto ją polecić każdemu, kto jest zainteresowany zagadnieniami związanymi z rozwojem komunikacji masowej, wizualnej i obrazowaniem za pośrednictwem mediów. Z całą pewnością będzie to lektura, która zmotywuje do stawiania dodatkowych pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi.

Recenzowana książka ma zdecydowanie charakter naukowy. Pod względem strukturalnym i merytorycznym nie budzi wątpliwości. Jest to zbiór uporządkowanych tematycznie artykułów, napisanych w sposób komunikatywny. Atutem książki jest również różnorodność poruszonych w niej problemów. Publikacja dobrze wpisuje się we współczesny nurt badań nad historią mediów.
Z recenzji dr hab. Anety Niewęgłowskiej

Wspólnym mianownikiem tekstów zawartych w książce jest wysoko poziom wiedzy ich autorów. Widać, że każdy z zamieszczonych tu rozdziałów jest wynikiem konkretnych zainteresowań badawczych, o czym świadczy między innymi adekwatna i bogata bibliografia. Autorzy poszczególnych rozdziałów łączą w swych rozważaniach, choć w różnych proporcjach, opis z analizą, co jest jednym z warunków uznania tekstu za opracowanie naukowe.
Z recenzji dra hab. Wiesława Wacławczyka

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: ebookowo
Rok wydania: 2016
ISBN: 9788378595977
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
27 XI 2015 (ponad 2 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają