Kup książkę [edytuj książkę]

Australia. Wspomnienia wybrane. Melbourne i okolice

Książka ta jest efektem podróży autorki do Australii, zapisem jej wrażeń i doświadczeń podczas 3-letniego pobytu w Melbourne i w stanie Victoria. Jest też wyrazem jej fascynacji tym niezwykle ciekawym krajem.

Australia - wspomnienia wybrane. Melbourne i okolice odsłania przed Czytelnikiem piękno tego osobliwego kraju i ukazuje nieznane zakątki stanu Victoria. Autorka, poprzez precyzyjne opisy nacechowane dbałością o szczegóły, prowadzi Czytelnika w odległe, unikalne, nieraz trudno dostępne miejsca. Dzięki lekturze książki przenosimy się na kuszące plaże ze spektakularnymi formacjami skalnymi, w świat nigdzie więcej niespotykanych (endemicznych) zwierząt i wyjątkowych roślin, nad widowiskowe wodospady, w miejsca wydarzeń historycznych, a także w rejony, gdzie czas zatrzymał się w miejscu i gdzie Czytelnik może doświadczyć powrotu do przeszłości.

Lektura książki pozwoli Czytelnikowi zaznajomić się z obyczajami mieszkańców wielokulturowego Melbourne, poznać ich tradycje i religie, dowiedzieć się jak Australijczycy obchodzą święta, jak się bawią w czasie imprez kulturalnych i jakie fascynują ich sporty. Czytelnik dowie się też, jak wyglądają na przykład australijskie cmentarze, miejsca pochówku dla tak wielu narodowości i grup etnicznych, a także uzyska wiedzę o życiu i wierzeniach Aborygenów - rdzennych mieszkańców Australii.

Starannie prowadzona przez autorkę narracja, będąca wielowątkowym opisem doświadczonych zdarzeń, przybliża nam nie tylko elementy kulturowe, etniczne, narodowościowe, religijne i emigracyjne, ale także aspekty krajoznawczo-przyrodnicze, urbanistyczno-architektoniczne, rekreacyjno-sportowe i rozrywkowe oraz historyczne.
Ujmujące opisy uzupełnia ogromna ilość zdjęć będących zapisem niezwykłych miejsc i przeżytych doznań.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Kucharski
Rok wydania: 2015
ISBN: 9788364232060
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: awiola
04 X 2015 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają