Kup książkę [edytuj książkę]

Mściciel

Mściciel - powieść sensacyjna brytyjskiego pisarza Fredericka Forsytha (tytuł oryginału: Avenger) wydana we wrześniu 2003 roku.
Akcja powieści rozgrywa się niemal na wszystkich kontynentach (Ameryka Północna, Europa, Bliski Wschód, Ameryka Południowa). Głównym bohaterem jest Cal Dexter - prawnik z New Jersey, były żołnierz formacji "Szczurów Tunelowych" z Wietnamu. Po śmierci żony i córki prowadzi on skromną kancelarię adwokacką w sennym miasteczku w stanie New Jersey. Mimo to jego życie jest dalekie od normalności. Na specjalne życzenie prywatnych klientów staje się on mścicielem czyli najemnikiem który ma za zadanie ścigać przestępców oraz zbrodniarzy wojennych i doprowadzać ich przed sąd. Oczywiście jego działania są nielegalne i bardzo kosztowne, więc kontaktuje się on ze swoimi zleceniodawcami tylko za pomocą telefonu i internetu. Jego nowym zadaniem staje się wytropienie serbskiego watażki i zbrodniarza wojennego, Zorana Żilicia. Zlecenie składa kanadyjski milioner i przemysłowiec którego wnuk został zabity przez Żilicia udzielając pomocy bośniackim uchodźcom. Dexter wyrusza na misję. Jednak parasol ochronny nad Żiliciem rozciąga CIA...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-7359-141-9
Ocena: 4.16
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: UglySophie
25 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają