Kup książkę [edytuj książkę]

Wszechświat to najpiękniejsza maszyna

Co łączy bezimiennego, błąkającego się po tajemniczym mieście żołnierza z człowiekiem, który od miesięcy leży w śpiączce przykuty do łóżka? Dlaczego kobieta, która się nim opiekuje, nagle zapragnęła poznać, kim jest jej pacjent? Dlaczego żołnierz spotyka na swojej drodze dwoje małych dzieci, a świat, w którym przebywają jest dziwnie tajemniczy? Kim jest kobieta, która pisze tajemniczą książkę, w której występują wszystkie wymienione postacie?
Opowiadanie Macieja Trawnickiego „Wszechświat to najpiękniejsza maszyna” uderzy we wszystkie twoje emocje. Poczujesz, jak wciąga cię akcja opowiadania, będziesz chciał pomóc bohaterom rozwiązać ich problemy, choć wiesz, że to niemożliwe. Niezwykle hipnotyzująca, świetnie skomponowana opowieść o marzeniach, tajemnicy i życiu, które nie zawsze wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Wszechświat zmusza bohaterów do tego, by żyli i doświadczali interakcji z otoczeniem. Nawet wtedy, jeśli nie bardzo chce się to robić. „Wszechświat to najpiękniejsza maszyna” jest baśnią dla dorosłych, która zmusza do refleksji nad własnym życiem, pozwala się zatrzymać i na nowo ustalić życiowe priorytety.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Zbliżał się wieczór. Dzieci były koszmarnie zmęczone. Ja także opadałem powoli z sił. Mój mętlik w głowie stawał się nieznośny. To było trochę jak sen, ale sny nigdy nie są aż tak realne, bo w końcu zawsze się budzimy. Tutaj każda pobudka potwierdza jedno – to się dzieje naprawdę. Ja i te dzieci. Sami. Teraz jeszcze papuga."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 10 IX 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Słowa same płynęły jej do głowy.
– Nieprawdopodobne!
– Dziś już nic mnie nie zaskoczy. Skoro ja pracuję tutaj… i skupiłam myśli na Adamie… a potem odnalazłam i odczytałam symbol z jego głowy, który mimo tego, że jest zwykłą pozostałością po ranie naprowadził mnie do niezwykłej kobiety. To… widocznie jest w tym jakiś sens… A teraz dowiadujemy się o innych osobach. Książka jest niesamowita. Trudno ją zrozumieć. Ale gdy łączę książkę z nami, wydaje mi się, że zaczynam powoli rozumieć... Ale, sprawdźmy tylko te osoby. Kim są..."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 10 IX 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Pobiegłam. Schodami na trzecie piętro.
– Witaj. Widzę, że znowu cię zaniedbali. Ale nie wiń mnie. Zaraz cię ogolimy, uczeszemy, potem coś poczytamy. Wiesz, dziś miałam zakręcony dzień. I dziś, po raz pierwszy w życiu płaciłam za sen. Wyobrażasz sobie? Ostatnio coraz więcej czasu spędzam, śpiąc. Nie wiem, być może to wpływ tej pracy, być może to przez ciebie."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 10 IX 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7900-435-5
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
10 IX 2015 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają