Kup książkę [edytuj książkę]

Dziewczęta z poprawczaka

Fundacja po DRUGIE i Uczelnia PEDAGOGIUM  wydają książkę „Dziewczęta z poprawczaka”. Na pozycję składają się dwie odrębne części opowiadające historie dziewcząt z zakładów poprawczych. Poruszająca i niezwykle pouczająca lektura jest skierowana do studentów, nauczycieli, wychowawców, ale również młodzieży.

Książkę otwiera opowieść o Blance napisana przez Agnieszkę Sikorę. Jest to historia dziewczyny z patologicznej rodziny, która nie jest w stanie wydostać się z kręgu beznadziei i bezradności. Chciałaby iść przez życie z podniesioną głową, ale wszelkie jej działania kończą się niepowodzeniem. Jako mała dziewczynka trafia do rodziny zastępczej i chce zmienić swój los, próbuje się uczyć, nadrobić zaległości i dogonić kolegów. Nie jest to jednak proste, więc wybiera drogę na skróty – alkohol, „towarzystwo”, wagary, drobne kradzieże. Wreszcie zostaje prostytutką i trafia do zakładu poprawczego. 

W drugiej części znajdą się prawdziwe opowieści wychowanek Schroniska dla Nieletnich i Zakładu Poprawczego w Falenicy, które wcześniej ukazały się w książce pt. „Co mnie czeka gdy stąd wyjdę”. Jest to jedenaście krótkich i niezwykle wymownych historii. Dziewczyny pokazały co doprowadziło je do miejsca, w którym się znalazły. Podjęły również próbę określenia swoich szans i planów na przyszłość. Historie wychowanek są wzbogacone komentarzami dyrektora placówki Romualda Sadowskiego.

Publikacja powstała w ramach projektu „Fundacji po DRUGIE” realizowanego w placówce w 2011 roku i dofinansowanego ze środków Urzędu m.st. Warszawy. 

Prof. dr hab. M.Konopczyński:

Co się dzieje gdy ktoś nie panuje nad własnym losem albo panuje inaczej niż inni – lepiej ustawieni  życiowo, z lepszych domów? Co się dzieje gdy świat kogoś nie lubi, nie chce, nie kocha, odrzuca a on stara się odpłacić mu pięknym za nadobne? Czy jest to wyłącznie Jego wina? Czy w ogóle o winie można tu mówić?

I o tym jest ta książka. W pełni pedagogiczna i wartościowa. Wyposażona w coś co brakuje wielu innym książkom. W prawdę o nas i naszym świecie. Nawet jeśli przed tą prawdą zasłaniamy oczy.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Pedagogium w Warszawie
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788362902071
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
13 VII 2015 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają