Kup książkę [edytuj książkę]

Przebierańcy

Felix Castor to prywatny egzorcysta; jego podwórkiem jest Londyn. Powieści o Castorze dzieją się w świecie, w którym duchy i nadnaturalne istoty z ledwie zauważalnych postaci pochodzących z mitów i baśni stały się częścią akceptowanej rzeczywistości, stały lecz nieunikniony wzrost zainteresowania człowieka światem pozagrobowym i zjawiskami nadprzyrodzonymi wydobył ich z cienia i sprawił że ich obecność w naszym świecie, jest oczywista. Duchy stały się powszechne, lecz nie wszyscy je widzą. Demony można wywołać nieuważnym słowem lecz trudno odesłać z powrotem. Wilkołaki i inne istoty pochodne wilkołakom (popularnie zwane loup-garous) w końcu zostały sklasyfikowane i ujęte w kategorii "ludzkie duchy posiadające zwierzęce ciało". A wampiry....no cóż, nikt nie wie dość wiele o wampirach ale pogłoski sugerują, że gdzieś tam istnieją. Pytanie, jak długo ludzkość może się ochronić przed tymi istotami, które nagle chcą dzielić z nami ten Świat. A cała rzesza ludzi zaczyna wkraczać do ich środowiska. Każda większa religia ma swój odłam poskromicieli demonów, zaklinaczy duchów, każde centrum handlowe sprzedaje ochronne amulety, srebrne krzyże, czosnek i Bóg wie jakie gadżety, każdy domorosły artysta nazywa się nekromantem a jeśli spojrzysz do książki telefonicznej pod hasłem "Egzorcysta" znajdziesz Feliksa Castora. Może nawet odbierze twój telefon...
. Praca pogromcy duchów ma swoje zalety - płacą dobrze, człowiek nigdy się nie nudzi - ale istnieje też ryzyko: wcześniej czy później jakiś duch okazuje się silniejszy.
Podczas, gdy pierwsza powieść dotyczy pojedynczej tajemnicy,nastpne książki poszerzają swoje spektrum i zaczynają przedstawiać szerzej Świat Castora.
Myślicie może, że trudno wymyślić coś dziwniejszego, niż pomoc wdowie po przyjacielu w walce z prawnikiem, usiłującym wykraść zwłoki jej męża. Ale dla Felixa Castora to dzień powszedni. Często miewa dużo większe kłopoty. Brutalne morderstwo na King's Cross wygląda dokładnie jak zbrodnia nieżyjącej od dziesięcioleci amerykańskiej seryjnej morderczyni. Człowiek rozsądny trzymałby się jak najdalej od podobnego bagna, ale Castor nie słynie z rozsądku. Jednocześnie toczy sądową batalię o ciało - i częściowo duszę - opętanego przyjaciela, Rafiego, i dręczy go przeczucie, że te trzy sprawy coś ze sobą łączy. Być może z pomocą sukkuba Juliet i paranoicznego geniusza komputerowego, zombie Nicky'ego Heatha Castorowi uda się złożyć w jedną całość elementy układanki, zanim ktoś zrzuci go w głąb szybu windy albo rozszarpie mu gardło. A może i nie...

Cykl: Felix Castor
Tom: 1 - Mój własny diabeł
Tom: 2 - Błędny krąg
Tom: 3 - Przebierańcy
Tom: 4 - Krew nie woda
Tom: 5 - Nazwanie Bestii

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Mag
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7480-143-0
Ocena: 5.15
Liczba głosów: 10
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Labressa
20 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają