Kup książkę [edytuj książkę]

Gra w uwodzenie

Sir Mark Turner zyskuje sławę i majątek jako autor poczytnego poradnika o zaletach wstrzemięźliwości. Szybko staje się moralnym autorytetem i ulubieńcem salonów. Chociaż nie jest politykiem uchodzi za głównego kandydata do objęcia prestiżowej rządowej posady.

Kiedy poznaje piękną wdowę, wykluczoną z towarzystwa Jessicę Farleigh, zauroczony, zamierza jej pomóc powrócić na salony. Nie wie, że Jessica została wynajęta przez politycznego adwersarza Turnera, aby uwieść i doprowadzić do upadku „najcnotliwszego dżentelmena Anglii”…
Fragment książki

Jessica nie dość dogłębnie rozważyła, co oznacza powrót sir Marka do rodzinnej miejscowości na letnie miesiące. Ostatnie siedem lat sama mieszkała w Londynie lub bliskich okolicach. Co prawda, protektorzy zabierali ją na sielankowe przejażdżki, ale nigdy nie przedstawiali jej sąsiadom. Wyobrażała sobie, że małe miasteczka to tylko skromniejsze wersje metropolii – z mniej licznymi mieszkańcami i bez opery. Tak łatwo jej przyszło zapomnieć dzieciństwo.
Pomimo małomiasteczkowych realiów udało się jej jakimś cudem zdobyć tu nieco prywatności. Znalazła chatynkę na obrzeżach miasteczka, pół mili dalej, niż bruk ustępował pyłowi, a domy – polom. Czasem całymi godzinami nie widziała żywej duszy poza służką, z którą przyjechała.
Z tego samego względu nie mogła za bardzo liczyć, że sir Mark trafi na dróżkę prowadzącą do jej domku. Wiedziała, że bez wątpienia znajdzie go tylko w jednym miejscu: w kościele. Choć od niedawna w Anglii gościło lato, wczesnym rankiem kamienne ściany nadal były zimne. Wiernych na mszy jednak nie brakowało i chłód nie był zbyt dojmujący. Kościelne ławy podtrzymywały hierarchię obywateli. Przy ołtarzu zajmowali miejsca najbogatsi, biedota tłoczyła się w kruchcie.
Mieszkańcy Shepton Mallet nie byli wciąż pewni, jakie miejsce należy się Jessice. Była dość zamożna, aby wynająć dom i utrzymać służącą, zarazem unikała rozmowy o rodzinie i pochodzeniu, co stawiało jej przyzwoitość pod znakiem zapytania. Na dokładkę była piękną kobietą, a pięknym kobietom nie należało ufać.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Harlequin
Rok wydania: 2015
ISBN: 9788327610461
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
08 V 2015 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają