Kup książkę [edytuj książkę]

Czerwona Królowa

Nowa, ekscytująca trylogia fantasy dla fanów “Niezgodnej” i “Igrzysk śmierci”.

Dotknięci ubóstwem Czerwoni są zwyczajni, żyją pod rządami Srebrnych, elitarnych wojowników z mocami przypominającymi moce Boga. Dla Mare Barrow, siedemnastoletniej Czerwonej dziewczyny z The Stilts, nie zapowiada się na to, że cokolwiek się kiedyś zmieni. Mare pracuje w Pałacu Srebrnych, w centrum tych, których nienawidzi najbardziej. Szybko odkrywa, że pomimo swojej czerwonej krwi, sama posiada śmiertelną moc. Taką, która grozi zniszczeniem kontroli Srebrnych. Ale moc to niebezpieczna gra. A kto jest w stanie wygrać w podzielonym przez krew świecie?

– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […]

– A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?Trylogia Czerwona Królowa


1. Czerwona Królowa
2. Szklany Miecz
3. Królewska Klatka
4. Wojenna Burza

Uzupełnienia


Przeklęta Korona

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nie przypieraj do muru kogoś, kto jest lepszy od ciebie, gdyż robi się on przez to niebezpieczny. Jeśli nie możesz pokonać przeciwnika umiejętnościami, pokonaj go sprytem."
Dodał: kamila Dodano: 10 III 2015 (ponad 6 lat temu)
+3 0


"Każdy może zdradzić każdego."
Dodał: kamila Dodano: 10 III 2015 (ponad 6 lat temu)
+3 0


"Jestem niczym cień , a nikt nie pamięta cieni."
Dodał: Cana Dodano: 27 II 2015 (ponad 6 lat temu)
+2 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Znalazłam taki oto artykuł: http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/elizabeth-banks-talks-direct-ya-801884 Co myślicie? :) (wypowiedź modyfikowana: 12 VI 2015, 14:40:44)
Dodano: 12 VI 2015, 14:36:44 (ponad 6 lat temu)
Oto teaser piosenki inspirowanej "Czerwoną Królową" ---> https://www.youtube.com/watch?v=ssNXidL49cI Premiera całej piosenki w dzień premiery książki - 18 lutego 2015 :) Co myślicie? Mnie piosenka bardzo się podoba i robi smaka na tę książkę :)
Dodano: 14 II 2015, 12:52:14 (ponad 6 lat temu)
Znalazłam takie oto cudeńko. Co myślicie? Niby dla fanów IŚ i Niezgodnej... Sama okładka jest według mnie ciekawa i kusząca, więc chyba sięgnę po tę książkę :)
Dodano: 01 XII 2014, 18:22:49 (ponad 6 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 23 III 2015, 10:22:15 (ponad 6 lat temu)
+1 0
Nie wiem, skąd taka wysoka ocena tej książki. Według mnie nie ma w niej nic specjalnego. Tak jak już zostało wspomniane jest bardzo podobna do serii "Dotyk Julii" i wydaje mi się, że jest ona ciekawsza od "Czerwonej Królowej", chociaż jej również zdarzało się przynudzać. Ta druga wydaje mi się mieć zbyt dużo opisów cudownego życia Srebrnych i nieszczęśliwego Czerwonych.
Oceniam książkę na: 4.0
Dodano: 10 III 2015, 17:08:49 (ponad 6 lat temu)
0 0
Podczas czytania, cały czas miałam wrażenie, że ta książka jest niczym połączenie "Rywalek" i "Dotyku Julii". Po jej zakończeniu nie zmieniam zdania na ten temat. Co nie oznacza, że historia w niej zawarta, mi się nie podoba. Jest wręcz przeciwnie. Zakończenie, tudzież wszystkie wydarzenia, które w nim wystąpiły, sprawiło, że moja ocena jest taka, a nie inna. No i mam ochotę przeczytać ciąg dalszy
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2015
ISBN: 9788375153323
Ocena: 5.15
Liczba głosów: 23
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
01 XII 2014 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają