Kup książkę [edytuj książkę]

Kruszenie odmieńca

„Kruszenie odmieńca” jest zbudowaną na „planie” osobistego dziennika powieścią sensacyjną, rozgrywającą się głównie w Wietnamie Południowym, wśród Polaków pracujących w Międzynarodowej Komisji Kontroli i Nadzoru w Indochinach. Marek Kabacki, bohater powieści, próbuje wykorzystać ten czas na analizę swojego dotychczasowego życia i znalezienie sposobu na jego diametralną zmianę. Czy w środowisku pełnym agentów, w grupie, w której nie do końca wiadomo kto jest przyjacielem, a kto szpiegiem, szlachetny człowiek pokroju Kabackiego ma szansę przetrwać?
Odpowiedź znajdziesz, Czytelniku, na stronach powieści Zenona Celegrata.
/Wydawnictwo Psychoskok/

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wyglądało na to, że już wtedy był przekorny, czyli niepodatny na skruszenie, bo niebawem przyszło mu do głowy, że do takich i podobnych spraw nie zalicza się włączenia Wolnej Europy do sieci radiowęzła miejskiego. Podekscytowany, w tajemnicy przed domownikami, czekał do północy na hymn kończący program Polskiego Radia, by natychmiast podłączyć do sieci rodzinne radio z prowizorycznym wzmacniaczem wykonanym własnoręcznie i nastawić Wolną Europę lub Głos Ameryki z Europy. Zakłócenia były, ale skoro on mógł spośród buczenia i trzasków wyłowić głos, na którym mu zależało, i usłyszeć wiele ciekawych wiadomości, to inni też mogli."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 15 X 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"W pokoju zrobiło się szaro od dymu. Kabacki szeroko otworzył drugie okno dla świeżości nadmorskiego powietrza. Wypili po literatce oranżady. Janek otarł pot z czoła i wyszedł do ubikacji. Marek pośpiesznie przeszukał cały pokój. Nie znalazł niczego, co by świadczyło o podsłuchu. Mimo to wątpił, żeby polegali jedynie na jego relacji."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 15 X 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"W pierwszym meczu przeciwko bratankom Kabacki zagrał na środku obrony. Szlag ich trafiał, bo nie potrafili sforsować polskiej bramki. Szczęście, że tego dnia było nieco chłodniej. Dwoił się i troił, podobnie jak Romek Dolata i Karol Trojanowicz. Wszystko do czasu. Znalazł się bowiem krewki Madziar, nie bratanek pewnie, prędzej już przeciwnik wspólnoty, ani chybi potomek Rakoczego, który przeciwko Polsce spiskował ze Szwedami. Miał pecha Kabacki, że taki odmieniec zagrał w ataku. Rozbrykał się jak żaden inny i w drugiej połowie przygrzał Polakowi łokciem w rękę tak skutecznie, że spuchła w tym miejscu i zsiniała; lekarz podejrzewał pęknięcie kości przedramienia."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 15 X 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7900-255-8
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
15 X 2014 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają