Kup książkę [edytuj książkę]

Wenus w futrze na motywach powieści Leopolda von Sacher-Masocha

Komiks kultowego włoskiego artysty na motywach powieści Leopolda von Sacher-Masocha pod tym samym tytułem w przekładzie Mateusza Fabjanowskiego.

Powieść Wenus w futrze (niem. Venus im Peltz) autorstwa Leopolda von Sacher-Masocha oparta jest częściowo na elementach autobiograficznych. Po raz pierwszy wydana została w 1870 roku na łamach czasopisma "Die Liebe".

Główny bohater wyznaje zakochanej w nim pięknej kobiecie - Wandzie swoje skryte pragnienia. Marzy o kobiecie idealnej, która będzie okrutnie się z nim obchodzić, bić go i traktować jak niewolnika. Wanda, po początkowym wahaniu, zgadza się spełnić fantazje mężczyzny, którego kocha. Od tej pory odbywają razem podróże, on jako jej służący, ona jako jego okrutna pani. Wandzie zaczyna się podobać ta zabawa, ale z czasem zaczyna czuć coraz większa pogardę do tego mężczyzny. Ostatecznie porzuca go dla innego, bardziej męskiego...

W 1986 włoski rysownik Guido Crepax przerobił Wenus w futrze na komiks. Adaptacja ta ukazała się po raz pierwszy nakładem wydawnictwa Olympia Press w Mediolanie. Powieść doczekała się także kilku adaptacji filmowych, m.in. w realizacjach takich reżyserów jak: Joel Schlemowitz, Maartje Seyferth, Victor Nieuwenhuijs oraz Lou Campa.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Mireki
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-89533-96-8
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Blumka
29 IX 2014 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają