Kup książkę [edytuj książkę]

Jedno małe kłamstwo

Livie zawsze była tą bardziej zrównoważoną z sióstr Cleary. Poradziła sobie z tragiczną śmiercią rodziców. Jednak pod zewnętrzną powłoką twardej i silnej młodej kobiety, kryje się mała dziewczynka, uczepiona ostatnich słów ojca: „Spraw, bym był dumny”. Obiecała, że się postara…Przez ostatnie siedem lat każda decyzja, słowo i czyn przybliża ją do wytyczonego celu.

Livie trafia do Princeton z życiową misją: uczęszczać na zajęcia, zdać na medycynę i poznać dobrego, porządnego faceta, za którego pewnego dnia wyjdzie za mąż. Nie planuje jednak: galeretkowych shotów, sympatycznej współlokatorki-imprezowiczki, której nie potrafi odmówić i Ashtona – przystojnego kapitana uczelnianej osady wioślarskiej. Jego zdecydowanie NIE planuje. Ashton jest aroganckim dupkiem, który rozpala zwykle uśpiony temperament Livie, ponadto uosabia wszystkie cechy, których dziewczyna pragnie u faceta uniknąć. Co gorsza, jest przyjacielem i współlokatorem Connora, który, jak się akurat składa, idealnie spełnia wymagania Livie. Dlaczego więc dziewczyna cały czas wraca myślami do Ashtona?
Czy obowiązkowa i przykładna dotąd Livie zostanie zmuszona, by zrezygnować z ostatniej obietnicy, jaką złożyła ojcu? A wraz z nią z jedynej drogi życiowej, którą zna?

Seria Dziesięć płytkich oddechów

0.5 In Her Wake
1. Dziesięć płytkich oddechów
2. Jedno małe kłamstwo
3. Cztery sekundy do stracenia
4. Pięć sposobów na upadek

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"- W jaki sposób dowiedziałaś się, jak należy żyć?
- Metodą prób i błędów, Livie. To jedyny sposób jaki znam."
Dodał: Miravelle Dodano: 23 X 2014 (ponad 4 lat temu)
+2 0


"- Co oznacza dziewczyna na zawsze?
- Wolność."
Dodał: Miravelle Dodano: 23 X 2014 (ponad 4 lat temu)
+2 0


"- Zawsze to strasznie długo [...]
- Zawsze nie trwa wystarczająco długo, jeśli chodzi o ciebie."
Dodał: Miravelle Dodano: 04 I 2015 (ponad 4 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 25 X 2014, 19:28:48 (ponad 4 lat temu)
0 0
Pierwsza część "Dziesięć płytkich oddechów" podobała mi się bardzo. Postacie były barwne, starsza z sióstr miała cięty język i po części spodziewałam się tego po młodszej siostrze. Zawiodłam się niestety gdyż Livie przypominała mi przysłowiowe ciepłe kluchy:/ NIE PRZEPRASZAM!!! Budziło się w niej życie gdy piła i stawała się Irlandka, była dzika i nie okiełznana. Przejdźmy do następnych postaci, otóż Connor. Ok, fajny chłopak niestety autor nie dał nam go tak naprawdę poznać, ponieważ pokazywał się okazjonalnie i tylko na chwilę. Rozumiem, że być może taki był zamysł aby pokazać go jako chłopaka, któremu nie zależy ale cóż niedosyt pozostaje niedosytem Ashton... niby niegrzeczny chłopak ale z zasadami, jednakże owe zasady złamał.I niestety tu pojawia się ten sam schemat niegrzeczny chłopiec dostaje się pod pantofel panny porządnej i pozostaje z niego pusta powłoka. Najbardziej barwną postacią w całej tej książce okazał się doktorek!!!
Oceniam książkę na: 3.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379882328
Ocena: 5.19
Liczba głosów: 13
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kate627
02 VIII 2014 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają