Kup książkę [edytuj książkę]

Jedno małe kłamstwo

Livie zawsze była tą bardziej zrównoważoną z sióstr Cleary. Poradziła sobie z tragiczną śmiercią rodziców. Jednak pod zewnętrzną powłoką twardej i silnej młodej kobiety, kryje się mała dziewczynka, uczepiona ostatnich słów ojca: „Spraw, bym był dumny”. Obiecała, że się postara…Przez ostatnie siedem lat każda decyzja, słowo i czyn przybliża ją do wytyczonego celu.

Livie trafia do Princeton z życiową misją: uczęszczać na zajęcia, zdać na medycynę i poznać dobrego, porządnego faceta, za którego pewnego dnia wyjdzie za mąż. Nie planuje jednak: galeretkowych shotów, sympatycznej współlokatorki-imprezowiczki, której nie potrafi odmówić i Ashtona – przystojnego kapitana uczelnianej osady wioślarskiej. Jego zdecydowanie NIE planuje. Ashton jest aroganckim dupkiem, który rozpala zwykle uśpiony temperament Livie, ponadto uosabia wszystkie cechy, których dziewczyna pragnie u faceta uniknąć. Co gorsza, jest przyjacielem i współlokatorem Connora, który, jak się akurat składa, idealnie spełnia wymagania Livie. Dlaczego więc dziewczyna cały czas wraca myślami do Ashtona?
Czy obowiązkowa i przykładna dotąd Livie zostanie zmuszona, by zrezygnować z ostatniej obietnicy, jaką złożyła ojcu? A wraz z nią z jedynej drogi życiowej, którą zna?

Seria Dziesięć płytkich oddechów

1. Dziesięć płytkich oddechów
2. Jedno małe kłamstwo
3. Cztery sekundy do stracenia
4. Pięć sposobów na upadek

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"- W jaki sposób dowiedziałaś się, jak należy żyć?
- Metodą prób i błędów, Livie. To jedyny sposób jaki znam."
Dodał: Miravelle Dodano: 23 X 2014 (ponad 2 lat temu)
+2 0


"- Co oznacza dziewczyna na zawsze?
- Wolność."
Dodał: Miravelle Dodano: 23 X 2014 (ponad 2 lat temu)
+2 0


"- Zawsze to strasznie długo [...]
- Zawsze nie trwa wystarczająco długo, jeśli chodzi o ciebie."
Dodał: Miravelle Dodano: 04 I 2015 (ponad 2 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 25 X 2014, 19:28:48 (ponad 2 lat temu)
0 0
Pierwsza część "Dziesięć płytkich oddechów" podobała mi się bardzo. Postacie były barwne, starsza z sióstr miała cięty język i po części spodziewałam się tego po młodszej siostrze. Zawiodłam się niestety gdyż Livie przypominała mi przysłowiowe ciepłe kluchy:/ NIE PRZEPRASZAM!!! Budziło się w niej życie gdy piła i stawała się Irlandka, była dzika i nie okiełznana. Przejdźmy do następnych postaci, otóż Connor. Ok, fajny chłopak niestety autor nie dał nam go tak naprawdę poznać, ponieważ pokazywał się okazjonalnie i tylko na chwilę. Rozumiem, że być może taki był zamysł aby pokazać go jako chłopaka, któremu nie zależy ale cóż niedosyt pozostaje niedosytem Ashton... niby niegrzeczny chłopak ale z zasadami, jednakże owe zasady złamał.I niestety tu pojawia się ten sam schemat niegrzeczny chłopiec dostaje się pod pantofel panny porządnej i pozostaje z niego pusta powłoka. Najbardziej barwną postacią w całej tej książce okazał się doktorek!!!
Oceniam książkę na: 3.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379882328
Ocena: 5.13
Liczba głosów: 11
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kate627
02 VIII 2014 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają