Kup książkę [edytuj książkę]

Dziewczyńskie bajki na dobranoc

Niniejsza antologia w całości poświęcona jest baśniom. Nie przypominamy tu jednak szczegółowo znanych historii, lecz przedstawiamy opowiadania, które powstały dzięki naszym wspomnieniom o słodkich, choć nieco mdłych księżniczkach, o złych macochach, czarodziejskich przedmiotach, wróżkach i przedziwnych zwierzętach. Dziewczyńskie bajki na dobranoc są pisarskim owocem przetworzenia tego, co baśniowe, na użytek współczesnych odbiorców. Zmierzenie się z baśniami było pewnym wyzwaniem, ponieważ wymagało od autorek antologii odkrycia tajników starych opowieści - po to, by móc w nich rozdzielić to, co dobre i uzdrawiające, od tego, co toksyczne. Szukając wśród fantastycznych symboli i niedomówień, pisarki spotykały się ze współczesnymi Dziewczynkami z zapałkami, zaglądały w serca, wyciskając z nich okruchy lodu, budziły Śpiące Królewny, przeganiały złe wilki, nie godziły się być Kopciuszkami ani Brzydkimi Kaczątkami. Swoimi opowieściami wyznaczyły drogowskazy do pokonania niełatwej wędrówki poprzez baśniowe krainy, w której największym balastem bywała samotność.

Inni autorzy: Justyna Jaworska, Grażyna Plebanek, Natalia Bobrowska, Teresa Zofia Pietruska-Mrożek, Agnieszka Drotkiewicz, Beata Rudzińska, Maria Bereźnicka-Przyłęcka, Anna Dziewit, Edyta Szałek, Ewa Urszula Maciejewska, Wioletta Sobieraj, Jovanka Tomaszewska, Marta Łosiak, Marta Pawlik, Marzena Usarek, Kamila Waleszkiewicz, Zofia Soliłło.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amea
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-924658-5-0
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: missblair
09 VIII 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają