Kup książkę [edytuj książkę]

Zawód: zwycięzca

Czy fotele prezesów globalnych korporacji, szefów międzynarodowych organizacji, premierów i prezydentów państw zajmują dziś właściwi ludzie? Czy wiedzą, na czym polega prawdziwe przywództwo i jakich liderów potrzebuje dzisiejszy świat?

Vadim Makarenko odpowiedzi szukał m.in. w Nowym Jorku, Dolinie Krzemowej, Moskwie, Tel Awiwie i Warszawie. Rozmawiał z ludźmi, którzy wygrali w starciu z kryzysem, a także swoimi ideami zarazili świat. To oni pomagają rządzącym zrozumieć wyzwania współczesności i nie boją się inwestować w rewolucyjne pomysły.

Wśród bohaterów znaleźli się Marissa Mayer, jedna autorek sukcesu Google’a, obecnie prezes Yahoo; Terry Leahy, który zmienił sieć sklepów Tesco w globalną korporację; Richard Plepler, prezes HBO, najbardziej innowacyjnej telewizji świata; guru psychologii społecznej Philip Zimbardo; Josh Tyrangiel, redaktor naczelny „Bloomberg Businessweek”, i Arkadij Wołoż, który stworzył największą wyszukiwarkę internetową w Rosji.

Przywództwo wymyka się podręcznikowym definicjom. Tu chodzi o charyzmę, o zdolność przekonywania. Jak pana przekonać, żeby podjął pan ryzyko? Jak pana zainspirować? Prawdziwy lider to wie. I w wojsku, i w firmie – powiedział Szlomo Yanai, emerytowany generał armii izraelskiej i były prezes koncernu farmaceutycznego Teva.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Agora
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-268-1261-3
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
25 XII 2013 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają