Kup książkę [edytuj książkę]

Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa

Tsukuru Tazaki ma trzydzieści sześć lat, jest kawalerem. Pochodzi z Nagoi, ale mieszka w Tokio, gdzie pracuje w firmie budującej dworce. Szesnaście lat temu miał czworo bliskich przyjaciół, którzy na drugim roku studiów nagle i nie wiadomo dlaczego zerwali z nim stosunki. Tsukuru bardzo ciężko to przeżył. Teraz, po latach, postanawia dowiedzieć się, co właściwie się wtedy stało. Odwiedza po kolei dawnych przyjaciół i próbuje odkryć tajemnice przeszłości. Dlatego wraca do rodzinnej Nagoi i wyrusza w podróż do Finlandii. Najnowsza powieść genialnego japońskiego pisarza Wydanie polskie – pierwsze w Europie! Na świecie wcześniej tylko przekłady koreański i chiński! Pierwszy nakład – pół miliona egzemplarzy – został sprzedany w Japonii w ciągu 24 godzin, a już po tygodniu od premiery sprzedano ponad milion egzemplarzy powieści!


http://lubimyczytac.pl/ksiazka/178850/bezbarwny-tsukuru-taza...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 19 XII 2014, 00:23:37 (ponad 4 lat temu)
0 0
Najlepsze w powieściach tego pisarza jest to, że jest powieści są specyficzne, nietypowe. Na początku ta powieść, podobnie zresztą, jak inne, nie ma jasno określonego tematu. Czytelnik nie wie, o czym do końca będzie ta historia. Fabuła nie jest przewrotna, a język prosty. Mimo tego autorowi udaje się przekazać odbiorcom rozważania, związane ze śmiercią, porzuceniem, stratą, miłością, samotność, a także dostarczyć emocji. Opowiada o uczuciach i czytelnicy na pewno mogą coś z niej wynieść. Murakami ma dar czarowania czytelnika, hipnotyzuje go, wciąga w swój mały literacki świat.
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Muza S A
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788377585498
Ocena: 5.09
Liczba głosów: 11
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
16 X 2013 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają