Kup książkę [edytuj książkę]

Ostatnie rozdanie

Wiesław Myśliwski jest twórcą przywracającym wiarę w sens i wartość prawdziwej literatury. Jego powieści wynikają z głębokiej wewnętrznej potrzeby wyrażenia – i równocześnie poznania –prawdy o ludzkim losie, przeznaczeniu, przemijalności, pamięci, miłości, sensie istnienia.

O tym – choć nie tylko o tym – mówi jego najnowsza powieść "Ostatnie rozdanie", kolejne prozatorskie arcydzieło, na które czekaliśmy kilka lat. Myśliwski publikuje rzadko, pisze długo, zgodnie z przeświadczeniem, że „pisać książki powinno się dopiero, gdy człowiek naprawdę czuje, że nie ma już żadnego innego wyjścia (…), wtedy kiedy jest się przekonanym, że ma się coś naprawdę do powiedzenia komuś drugiemu”.

"Ostatnie rozdanie" to dzieło „totalne”, które chce objąć całość ludzkiego doświadczenia, dotknąć tajemnicy bytu. Jest zachętą do myślenia, nie poucza, nie moralizuje i nie ocenia. Pokazuje życie z jego dobrymi i złymi stronami. To powieść filozoficzna i wielowymiarowa, której tematem jest człowiek i ludzki los zawieszony między przypadkiem a koniecznością. Perfekcyjnie skonstruowana, zachęca do lektury wielokrotnej – przy każdej pozwalając odkryć jej nowe wymiary i perspektywy. Żywioł opowieści sprawia, że czytelnik zatapia się w niej i oddaje się jej zniewalającemu nurtowi.
(znak.com)

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Bo kto wie, czy nie jedynie muzyka jest tym miejscem, gdzie możemy się odnaleźć z kimś po jego śmierci. Nie pamięć - muzyka. Być może, muzyka to nawet wspólny świat żywych i umarłych."
Dodał: edziulka Dodano: 08 XI 2013 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Bóg opuścił wszystkie wiary. Spyta pan dlaczego? Zawiódł go człowiek. Straszliwie go zawiódł."
Dodał: edziulka Dodano: 08 XI 2013 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Cały bieg ludzkiego życia zmierza przecież od oczywistości do oczywistości, tym bardziej więc wymaga nieustannych zdziwień i nieustannej niewiary, bo to głównie w oczywistościach kryje się najgłębsza prawda o nas."
Dodał: edziulka Dodano: 08 XI 2013 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Jedno z najfajniejszych uczuć jakie znam, to takie kiedy rozmawiam z kimś i czuję to niesamowite porozumienie, jakby rozmówca czytał w moich myślach i wypowiadał je. Czytając Myśliwskiego też coś takiego czuję, dlatego tak mnie ciągnie do jego książe...
Dodano: 08 XI 2013, 18:11:22 (ponad 6 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 16 IX 2013, 21:06:07 (ponad 7 lat temu)
+1 0
Myśliwskiego kocham od zawsze. Tak, kocham, bo inaczej tego nazwać się nie da. Urzekł mnie Traktatem o łuskaniu fasoli, zasmucił Nagim sadem i zachwycił Widnokręgiem. Zawsze jestem pełna podziwu. Tak było tym razem - Ostatnie rozdanie to rzecz wielka, na którą warto było czekać latami. Cudownie móc obcować z taką literaturą. Moje czytelnicze 'ja' czuje, że żyje.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788324027804
Ocena: 5.33
Liczba głosów: 6
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: edziulka
12 IX 2013 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają