Kup książkę [edytuj książkę]

Sześć pięter luksusu

Świat, w którym klient czuł się jak w bajce. Dom Towarowy Braci Jabłkowskich zaprasza! Tylko u nas sześć pięter podarków! Szukają Państwo kreacji rodem z Paryża? Oryginalnych lalek Shirley Temple? Wynalazków i nowości gospodarczych? Dziś polecamy przyrząd do gotowania 12 jaj z zegarem piaskowym! Zakupy umili naszym Klientom muzyka grana na żywo i pokazy mody. Dla najmłodszych przewidziano teatrzyk. Nasz własny oddział pocztowy umożliwia szybką dostawę towarów. Gwarantujemy zadowolenie lub zwracamy pieniądze! Od skromnej witryny w podziemiu do największego budynku handlowego przedwojennej Polski – to opowieść o wspólnie budowanej potędze, niczym z "Lalki" Bolesława Prusa. To fascynująca podróż przez ubiegłe stulecie – od narodzin kapitalizmu przez przegraną bitwę z jedynie słusznym systemem po nieustającą walkę o odzyskanie bezprawnie odebranego majątku przodków. Kamienica przy Brackiej w Warszawie – w ostatnich latach siedziba sklepu Traffic Club – była świadkiem najważniejszych wydarzeń ubiegłego stulecia: odzyskania niepodległości, przewrotu majowego, Powstania Warszawskiego i stanu wojennego. Jej losy to nie tylko losy Warszawy, ale też historia Polski.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 28 VIII 2013, 14:38:17 (ponad 8 lat temu)
+1 0
Książkę przeczytałam za jednym podejściem. Historia braci Jabłkowskich i ich domu towarowego pochłonęła mnie całkowicie. Z wielkim zaciekawieniem poznawałam losy sześciopiętrowej krainy, gdzie klienci byli traktowani jak w bajce a pracownicy byli szczęśliwi ze swojego zajęcia. Lektura całkowicie pozwoliła mi oderwać się od trosk dnia codziennego, dlatego też śmiało ją polecam.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 06 VIII 2014, 22:33:37 (ponad 7 lat temu)
0 0
Książka jest świetna. Przedstawiona historia bardzo interesująca. Cezary Łazarewicz prowadzi nas przez historię powstania interesu, opowiada o dniach jego świetności, upadku i walce o to, co utracone. Smutne jest zakończenie tej historii, ale osobiście mam szczerą nadzieję, że Jabłowscy odzyskają w końcu to, co się im należy. Polecam przeczytać.
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: ZNAK
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788324020478
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: DziewczynaSzamana
28 VIII 2013 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają