Kup książkę [edytuj książkę]

Matka i córka w rozmowach z Martą Mizuro

Matka i córka to nie tylko książka o relacjach słynnej pisarki i jej córki, ale przede wszystkim szczera i poruszająca rozmowa kobiet o roli matki.

Z rozmów wyłania się niezwykle ciekawa opowieść o matce i córce, ale także o wszystkich tych, którzy kształtowali ich charaktery i życiowe postawy. To książka o wspaniałych, silnych kobietach, którym pomimo przeciwności losu udało się znaleźć swoje miejsce i budować wyjątkowe relacje.

Marta Mizuro pisze we wstępie, o tym z jaką odwagą i szczerością jej rozmówczynie opowiadają „o swoim dzieciństwie, o wejściu w dojrzałe życie, o zmaganiu się z syndromem dorosłego dziecka alkoholika, o traumach i kompleksach. O sprawach bolesnych i wstydliwych, które dotykają milionów ludzi, niewielu jednak ma odwagę przyznać się do nich, choćby tylko przed sobą, albo szukać specjalistycznej pomocy”.
To opowieść o sprawach bardzo trudnych, ale mamy nadzieję, że dzięki temu może ona stać się drogowskazem dla matek i córek, dodać im otuchy i pokazać, że nigdy nie jest za późno na to, by spróbować zmienić swoje życie.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 28 VIII 2013, 12:05:37 (ponad 5 lat temu)
0 0
Kupiłam tę książkę jako prezent urodzinowy dla mamy. Od wielu lat zaczytuje się w powieściach Marii Nurowskiej i bardzo ceni jej osobę. Dlatego książka przypadła jej do gustu a ja byłam zadowolona, że trafiłam z prezentem. Nie mając nic pod ręką do czytania, sama po nią sięgnęłam... I zachwyciłam się do granic możliwości!

Po pierwsze są to bardzo dobrze przeprowadzone rozmowy. Marcie Mizuro należą się ukłony. W nienachalny, ale zarazem dociekliwy i skłaniający do zwierzeń sposób pyta Marię Nurowską i jej córkę o historię rodzinną. Nie ma pominięcia wstydliwych i bolesnych zdarzeń, co czyni ten wywiad-rzekę szczerą, poruszającą książkę.
Po drugie czytelnicy mają okazję poznać zakamarki życia prywatnego pisarki, którą darzą uznaniem i sympatią. Czytając zapiski rozmów, czułam się jakbym w nich uczestniczyła. Coś wspaniałego!

Książka rewelacyjna, to był bardzo dobry wybór. Gdy skończyłam, żałowałam, że to już koniec i nie poznam więcej z tej historii, w której istnienie aż trudno uwierzyć.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-240-2110-9
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: DziewczynaSzamana
28 VIII 2013 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają