Kup książkę [edytuj książkę]

Inni...

"Inni..." Joanny Burej to powieść obyczajowa, której tematem jest niełatwa miłość dwojga ludzi osadzona w realiach Polski południowo-wschodniej. Ania jest nauczycielką, Marek prowadzi niewielką księgarnię na terenie Opactwa Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu, gdzie oboje mieszkają. Towarzyszymy bohaterom już od pierwszej chwili, gdy tylko się poznają. Początkowo Ania jest zachwycona swoją sympatią – Marek wydaje jej się miły, grzeczny i szarmancki. Z czasem jednak zaczyna zauważać także jego wady – skąpstwo i nienaturalne, jak jej się wydaje, przywiązanie do mamy, z którą nadal mieszka. W dodatku mężczyzna okazuje się dość skryty. Niełatwo rozgryźć taką osobę i niełatwo ją ocenić. Choć Marek namawia Anię na ślub, ta postanawia się nie spieszyć. Z czasem okazuje się, że nie wszystko jest takie, jak sobie wyobrażała.

Ta historia zawiera wiele prawdy psychologicznej. Autorka znakomicie portretuje dwoje młodych, którzy próbują odnaleźć się we współczesnym świecie, przedstawia ich codzienne życie, a także obyczajowość niewielkiego miasteczka. Poznajemy zresztą nie tylko Jarosław. Często towarzyszymy Ani i Markowi w wyprawach po okolicy, odwiedzając wraz z nimi urokliwe miasta, miasteczka, pałace, kościoły, parki i muzea.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788378056270
Ocena: 1
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: awiola
10 VIII 2013 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają