Kup książkę [edytuj książkę]

Wróć do Sorrento?...

W 1966 roku Anna German, nazywana wówczas "Białym Aniołem polskiej piosenki", wyjechała do Włoch, aby zrobić światową karierę. Trasa koncertowa, występy telewizyjne, festiwal w San Remo... (To właśnie wtedy narzeczony Dalidy Luigi Tenco z rozpaczy, że jego piosenka "Ciao, amore, ciao" nie przeszła do finału, popełnił samobójstwo.) German wszędzie wzbudzała zachwyt. Niewysocy włoscy konferansjerzy mieli z nią kłopot, bo przerastała ich o głowę. Jeden z nich zapytał ją nawet bezczelnie: Ile metrów pani sobie mierzy?. Odpaliła mu natychmiast, po włosku: To nieistotne; ważne, że jestem wyższa od pana. Publiczność zawyła z podziwu.

Szczęście trwało zaledwie kilka miesięcy. 28 sierpnia 1967 roku, wracając z koncertu, Anna German została ciężko ranna w wypadku samochodowym na autostradzie Słońca niedaleko Bolonii. Przez tydzień pozostawała w śpiączce. Odzyskała świadomość, ale miała poważne urazy kręgosłupa. Lekarze wątpili, czy kiedykolwiek będzie jeszcze chodzić i śpiewać. Po dwóch latach trudnej i bolesnej rekonwalescencji wróciła jednak na estradę. Stanęła przed mikrofonem prosta jak nigdy i zaśpiewała swój wielki przebój, który napisała podczas choroby - "Człowieczy los". A wkrótce ukazała się jej książka "Wróć do Sorrento?...", w której wspominała pobyt we Włoszech, opisywała też wypadek i powrót do zdrowia. To był bestseller. Wyrywano go sobie z rąk i dosłownie zaczytywano. Do dziś przetrwało niewiele egzemplarzy.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-6000-096-0
Ocena: 3.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Rybulka
18 VI 2013 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają