Kup książkę [edytuj książkę]

Adelajda Formalina

„Adelajda Formalina”, debiut powieściowy Barbary Chomko, to swoista książka-przestroga, książka-życiowa nauka. Podzielona na dziesięć niezbyt obszernych rozdziałów niesie maksimum ważnych treści. Jest to opowieść o młodej kobiecie, która obdarzona empatią, niezwykłą wrażliwością pragnie poświęcić swoje życie innym.
(...)
Postać Adelajdy jest w powieści łącznikiem między światem żywych a umarłych. Kobieta przygotowuje nieboszczyków, którzy są tu potraktowani bardzo indywidualnie. Każde przywiezione do prosektorium ciało opowiada swoją historię. Każda historia uwypukla istotne problemy. Niektóre z nich, często jeszcze w naszym społeczeństwie traktowane są jako tematy tabu. Barbara Chomko nie boi się jednak stanąć twarzą w twarz trudnymi zagadnieniami.
(...)
Mimo że „Adelajda Formalina” to trudna powieść, mówiąca o skomplikowanych relacjach kobieta-mężczyzna, rodzice-dziecko, miłość-samotność, życie- śmierć, powieść czyta się z pewną lekkością, niekiedy nawet autorka wywołuje uśmiech u czytelnika. A to za sprawą swobodnego stylu, zabawy językiem, poetyckością wypowiedzi i humoru.
(...)
„Adelajda Formalina” to czerwone światło na życiowej sygnalizacji każdego z nas, niekiedy przybiera jaskrawy odcień, szokujący, wstrząsający, ale może to właśnie jest sposób, by poprzez grę emocjami zniwelować pewne niedoskonałości ludzi i świata?

[fragm. Posłowia]

tekst opublikowany za zgodą autora Posłowia.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Black Unicorn
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788377322246
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: majkanew
20 III 2013 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają