Kup książkę [edytuj książkę]

Tajemnica autoportretu. Od pierwszego wejrzenia. Słońce o północy. Dobry rok

Tajemnica autoportretu - Jeffrey Archer
Stara dama zostaje brutalnie zamordowana w noc poprzedzającą 11 września. Nowojorski bankier dostaje w porannej poczcie przesyłkę z lewym uchem kobiety. Pierwszorzędny prawnik pracuje tylko dla jednego klienta... ale nigdy nie żąda honorarium. Młoda kobieta, doskonała w swoim zawodzie, kradnie obraz van Gogha... ale nie jest złodziejką. Gimnastyczka, kandydatka na olimpiadę, otrzymuje zapłatę w wysokości miliona dolarów... ale nie ma konta w banku. Dziewczyna po wyższych studiach dziedziczy fortunę... ale pracuje jako pomoc biurowa. Japoński magnat stalowy daje 50 milionów dolarów kobiecie, którą spotkał tylko raz... a wysoki rangą agent FBI usiłuje wytropić powiązania między tymi siedmioma ewidentnie niewinnymi osobami. „Tajemnica autoportretu” to niezwykła historia kryminalna, w której sztuka odgrywa szczególną rolę. Jest przedmiotem gry i jej bohaterem.

Od pierwszego wejrzenia - Nicholas Sparks
Choć fabuła nie wprowadza czytelnika w zachwyt, a dość banalne zakończenie znane jest z innych książek, filmów czy choćby seriali, to Sparks w dalszym ciągu urzeka lekkim piórem i wyciska czytelnikowi łzy wzruszenia. Co było do przewidzenia w przypadku tego autora, po ostatniej stronie oprócz porcji wzruszenia pozostawia gorzki smutek; myślę jednak, że powieść byłaby bardziej interesująca, gdyby rozbudowano pierwszy wątek...więcej czasu poświęcono na rozwiązanie problemu z tajemniczymi wiadomościami i związkiem Lexie z Rodneyem, wpleciono do jej przeszłości jakąś skrzętnie skrywaną tajemnicę, zrobiono większy użytek z niecodziennych zdolności Doris, trochę wyraźniej zajęto się wątkiem Rachel...Nie uważam czasu z książką za stracony, ale czuję lekki niedosyt, bo jestem pewna, że Sparksa stać na to, by bardziej zaskoczyć czytelnika...choć sądzę, że w przypadku happy endu byłabym jeszcze bardziej rozczarowana.

Słońce o północy - Rosie Thomas
Życie Alice Peel, młodego naukowca z Oksfordu, układało się spokojnie do czasu, gdy odkryła zdradę ukochanego. Załamana i upokorzona Alice pragnie zerwać z przeszłością. I oto wyłania się niezwykła okazja. Otrzymuje propozycję udziału w wyprawia na Antarktydę. Ale dopiero wtedy, gdy znajdzie się w małej bazie odciętej od cywilizacji, zrozumie, że odtąd nie będzie walczyć o sławę, lecz o życie.

Dobry rok - Peter Mayle
Max Skinner, finansista z londyńskiego City staje w obliczu klęski. I wtedy nieoczekiwanie otrzymuje spadek. Dziedziczy po wuju stary dom i winnicę w Prowansji. Ale przyjemności, które staną się jego udziałem z chwilą, gdy tam zamieszka - wykwintna kuchnia, znakomite wino i piękne kobiety - to zaledwie część prawdy o tym magicznym miejscu. Max nie da za wygraną, póki nie pozna wszystkich tajemnic kryjących się w cieniu pozornie beztroskiej egzystencji.

Reader's Digest Przegląd, 2007

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Readers Digest Przegląd
Rok wydania: 2007
ISBN: 9788360123652
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: dona
19 II 2013 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają