Kup książkę [edytuj książkę]

Dni z kalendarza

„Dni z kalendarza” Małgorzaty Chaładus to zbiór opowiadań w większości poświęconych losom kobiet, w różnym wieku, z różnym bagażem doświadczeń. Każde z nich ma do przekazania coś innego, każde z nich odsyła czytelnika do refleksji. W wielu z nich autorka opisuje historię kobiet, które borykają się z różnymi problemami jakie niesie życie. I tak w opowiadaniu „Słońca” - przyjaciółka usiłuje pomóc kobiecie cierpiącej na zaburzenia psychiczne w przystosowaniu się do życia. Niezrozumienie otoczenia skazuje te próby na niepowodzenie. Zaś opowiadanie „Walczyk”- opisuje stojąca przed św. Piotrem duszyczkę, która nie rozumie jakie grzechy można jej zarzucić. Jeździła przez życie tylko walczykiem, nie walcem drogowym.

Wiele z opowiadań zostały nagrodzone podczas odbywających się konkursów literackich. Dwa z nich zdobyły pierwsze nagrody w konkursach. „Żurawie” w ogłoszonym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu przez Centrum Kultury „Zamek”, a także „Matka Judasza” w konkursie im. Marka Hłaski w Wiedniu. Autorka ma na swoim koncie wiele opowiadań, powieści a ostatnio zabrała się do pisania wierszy. Oto co o sobie pisze autorka ” Najmniej wysiłku sprawia mi pisanie dialogów. Kilka z moich sztuk czeka na odkrycie w agencji teatralnej ADiT, z którą podpisałam kontrakt. Poza literaturą pasjonuje mnie natura, psychologia, rodzina i pieczenie chleba.” Całkiem niedawno ukazały się także jej opowiadania Fantazja. Jest to zbiór opowiadań o charakterze science fiction. A poza tym powieść „Szwecja i ja”, która została wyróżniona w 2011 w konkursie wydawnictwa „Grasshopper” na powieść dla kobiet. Zainteresowanych twórczością Małgorzaty Chaładus odsyłam do księgarni w której znaleźć można wiele jej książekhttp://www.ebooki123.pl/dni-z-kalendarza_p68.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7900-002-9
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
22 I 2013 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają