Kup książkę [edytuj książkę]

Klątwa rock and rolla

Poznaj 63 historie o sztuce, życiu i śmierci w świecie rock and rolla. Opowieści o istnieniach przedwcześnie przerwanych u szczytu możliwości twórczych, o niesamowitych spotkaniach z losem i o artystach, którzy odeszli po latach zmagań z demonami.

Wszystkie opisane wydarzenia stanowią część trudnego do zrozumienia, lecz fascynującego stylu życia, tak charakterystycznego dla świata rock and rolla. Świata, w którym – jak napisał Kurt Cobain w pożegnalnym liście, cytując słowa Neila Younga – płonie się szybko, zamiast tlić powoli i w którym, w myśl utworu My Generation grupy The Who, aby zostać bohaterem, lepiej umrzeć młodo, niż się zestarzeć.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"[...] interesuje mnie wszytko, co wiążę się z rewoltą, zamieszkami i chaosem. Wydaje mi się, że to jest droga do wolności. [...] Zewnętrzna wolność jest sposobem na zyskanie wolności wewnętrznej. Jim Morrison"
Dodał: Viena Dodano: 24 I 2013 (ponad 5 lat temu)
+2 0


"Żyjemy albo umieramy. Jeśli umieramy, musimy się z tym jakoś pogodzić, Jeśli żyjemy, musimy się jakoś pogodzić z tym, że żyjemy. Tak właśnie John Lennon podsumował związek mniędzy muzykami rockowymi i życiem. Są to słowa geniusza ,który dobitniej niż inni pokazywał, że muzyka, jak jak każda forma sztuki, żyje nawet po śmierci."
Dodał: fantasmagoria Dodano: 27 XII 2012 (ponad 5 lat temu)
+2 0


"Chciałbym, żeby był ktoś, kogo mógłbym poprosić o radę, przy kim nie czułbym się odmieńcem, tylko dlatego się wyżalam i próbuje opisać całą tę niepewność, jaka dręczy mnie już od, och, od około 25 lat. Kurt Cobain"
Dodał: fantasmagoria Dodano: 27 XII 2012 (ponad 5 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: G J Gruner Jahr
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7778-274-3
Ocena: 5.12
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: fantasmagoria
27 XII 2012 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają