Kup książkę [edytuj książkę]

Opiekunka Grobów

Rebeca Barrow nigdy nie zapomniała, ile uwagi jej babcia Maylene poświęcała zmarłym w Claysville, małym miasteczku, gdzie Beca dorastała. Nie było pogrzebu, na który Maylene by nie poszła, a na każdym z nich przeprowadzała ten sam rytuał: brała trzy łyki ze srebrnej butelki i wypowiadała słowa „Śpij spokojnie i zostań tam, gdzie cię zostawiłam”.

Po śmierci Maylene, Beca wraca do miejsca, które opuściła dziesięć lat temu. Wkrótce odkrywa, że Claysville nie jest tylko sennym miasteczkiem, jakie zapamiętała. Okazuje się, że przenikają się tam światy żywych i umarłych: pod miastem leży cienista kraina bezprawia, rządzona przez tajemniczego Charlesa, znanego też jako Pan D. Jeśli nikt nie zajmie się umarłymi w odpowiedni sposób, powrócą, by nasycić się jedzeniem, piciem i
historiami ze świata żywych. Tylko Opiekun Grobów (zgodnie z tradycją: kobieta Barrowów) oraz jej Grabarz (w tym przypadku: Byron Montgomery), z którym Beca dzieli zawikłaną przeszłość, mogą wszystko wyprostować, zanim umarli wstaną z grobów.

Chociaż nadal pogrążona w żałobie po śmierci Maylene, Rebeca wkrótce odkryje, że w Claysville czeka ją nie tylko pogrzeb babci, ale coś znacznie gorszego: mroczne sekrety, umowa sprzed setek lat, dawny romans, który wciąż ją prześladuje oraz przerażający obowiązek powstrzymania potwora i zapewnienia zmarłym zasłużonego odpoczynku

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Pragnąłem tego dawno, tydzień temu, chwilę temu. Kochałem cię przed tym- czy ci sie to podobało czy nie- (...)- Pamiętaj. Proszę, Beks, pamiętaj o tym, o czym oboje wiemy od lat. Nawet gdybyśmy nie byli tym, kim jesteśmy, i tak bym cię kochał. Uważałem się za świnię, ale myślałem o tobie, wtedy... lata temu. Byłaś siostrą Elli, a ja myślałem, że postępuję okropnie, ale nie potrafiłem nie chcieć zbliżyć się do ciebie. Tamtej nocy, kiedy mnie pocałowałaś... Gdybym spotkał się z inną dziewczyną, nawet nie próbowałbym się z nią rozmówić, zanim wyznałem ci, co do ciebie czuję. Ale chodziło o Ellę. Jej musiałem powiedzieć pierwszej, a potem... potem jej już nie było, a ty nie chciałaś mnie wysłuchać. Za każdym razem kiedy próbuję to powiedzieć, przerywasz mi, ale teraz musisz to usłyszeć. Chcę być z tobą na zawsze. Kocham cię. A ty ko... (...)
Kocham cię, a ty kochasz mnie. Oboje to wiemy. Sęk w tym, że ty upierasz się, że nie."
Dodał: krok111 Dodano: 02 VII 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Miałaś kiedyś, że jeśli czegoś pragniesz, przeszkody piętrzą się w miarę jak się do tego zbliżasz? Jeśli powiesz niewłaściwe słowo... Gdybyś najmniejszą rzecz zrobiła inaczej... Gdybyś była lepsza... wystarczająco..."
Dodał: krok111 Dodano: 02 VII 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Rebeka, czekałem właśnie na ciebie- (...) - Zawsze będę na ciebie czekać i, jak sądzę, przyjdzie mi zadowolić się jakimiś okruchami, które mi rzucisz, albo udawać, że mi przeszło. Niewykluczone, że tkwię w tym układzie od lat, tylko byłem zbyt głupi, żeby to zauważyć. Tego, co łączy mnie z tobą, w życiu nie powtórzę z nikim innym."
Dodał: krok111 Dodano: 02 VII 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Replika
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-76742-24-3
Ocena: 4.37
Liczba głosów: 8
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kamila
12 XII 2012 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają