Kup książkę [edytuj książkę]

Księga o Niewidzialnym

Buddyjska baśń o legendarnym Milarepie
Księga o Niewidzialnym to zbiorowe wydanie najpiękniejszych przypowieści Erica-Emmanuela Schmitta - Oskara i Pani Róży, Pana Ibrahima i kwiatów Koranu, Dziecka Noego, Zapasów z życiem - zawierające ponadto publikowaną po raz pierwszy w Polsce buddyjską baśń Milarepa.

To opowieści, które poruszają najczulsze struny ludzkiej wrażliwości i przypominają o prawdziwym sensie życia - Niewidzialnym, lecz możliwym do odkrycia.[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 16 VIII 2014, 19:35:36 (ponad 5 lat temu)
0 0
"Księga o Niewidzialnym" to zbiór zawierający pięć opowieści. Z dwoma zetknęła się już wcześniej, miałam nadzieję, że pozostałe dostarczą mi sporych wrażeń. Jak było? Pozwólcie, że ocenię każdą historia z osobna.

1. "Milarepa" - 4/10 - kompletnie nie trafiło do mnie to opowiadanie, początek był ciekawy, ale reszta strasznie nudna i zbyt przypominająca pseudofilozofię w stylu Coelho.
2. "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" - 5/10 - ta historia jest lepsza od poprzednie, na pewno bardziej ciekawa i wciągająca, ale podobnie, jak "Milarepa" nie trafiło do mnie zupełnie.
3. "Oskar i Pani Róża" - 8/10 - to historia, z którą zetknęłam się już wcześniej, kiedy zaczynałam swoją przygodę z tym pisarzem. Wtedy zrobiła na mnie dość duże wrażenie i bardzo mnie wzruszyła.
4. "Dziecko Noego" - 7/10 - to również opowieść, z którą miałam już do czynienia wcześniej i bardzo dobrze ją wspominam.
5. "Zapasy z życiem" - 3/10 - to prosta, niedługa historia. Niczym specjalnie nie zaskakuje - ani puentą, rozważaniami na temat życia, fabułą, ani postaciami.

Bardzo rozczarowała mnie ta książka. Zauważyłam, że Schmitt nie robi już na mnie takiego wrażenia, jak kiedyś. Może wyrosłam z tego typu literatury? Może nadszedł czas, aby pożegnać się ze Schmittem? Na półce mam jeszcze jeden zbiór jego opowiadań, zobaczę, jakie zrobi na wrażenie.
Oceniam książkę na: 3.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-240-2296-0
Ocena: 4.77
Liczba głosów: 9
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: elfijka
13 X 2012 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają