Kup książkę [edytuj książkę]

Potwór i panna

Książka dla czytelników o mocnych nerwach. Szalona historia prowadzi nas od starożytnego Rzymu, przez poleskie bagna dawnej Rzeczypospolitej, wojnę trzydziestoletnią, aż do współczesnej Warszawy, opowiadając krwawą historię zakochanego potwora. Od tej opowieści trudno się oderwać, choć przez cały czas cierpnie nam skóra. I choć sam autor pragnie nas przekonać, że tak naprawdę napisał książkę o romantycznej miłości.

Dla jednych będzie to horror z elementami romansu, dla innych niezwykle panoramiczna powieść przygodowa, dla innych wreszcie – niepozbawiona humoru opowieść o tym, jak można postrzegać świat, ignorując jego ogólnie przyjęty obraz. Jedno jest pewne: to powieść, jakiej w polskiej literaturze nie było od czasów legendarnego i dziś zapomnianego Stefana Grabińskiego. I dodajmy jeszcze jedno: "Potwór i panna" dzięki wielu ukrytym cytatom i przywołaniom z klasycznych dzieł literatury światowej sprawi też rozkosz jej smakoszom.

Natomiast nazwisko autora nic czytelnikowi nie powie. I tak ma pozostać. Autor postanowił ukryć się pod wymyślonym nazwiskiem. Niech przemawiają bohaterowie tej rozległej, epickiej historii.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
Rok wydania: 2009
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Vanja89
19 VII 2012 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają