Kup książkę [edytuj książkę]

Jeśli naprawdę mnie kochasz. 100 pytań na temat randek, związków i czystości seksualnej

Czy kiedykolwiek zadawaliście sobie pytanie...

Dlaczego mam czekać z seksem do ślubu?
Jak daleko można się posunąć?
Jak powiedzieć „nie”?
A jeśli naprawdę się kochamy?
Jak znaleźć odpowiedniego współmałżonka?
Jak zacząć od nowa?
Czy istnieje bezpieczny seks?
Skąd mam wiedzieć, czy to naprawdę miłość?


W naszych czasach osoby, które nie podjęły jeszcze współżycia, czują się nieraz zażenowane swoim brakiem „doświadczenia”, zaś ci, którzy je zdobyli, sądzą czasem, że nie mają już szans na dobry związek. Mężczyźni i kobiety w każdym wieku czują presję, aby „pójść o krok dalej w swoim związku” – uważają, że nadszedł już czas na seks, ale bynajmniej nie na przymierzanie obrączek. Jason Evert, autor i prelegent zajmujący się zagadnieniem czystości, podejmuje te kwestie – a także wiele innych – w książce Jeśli naprawdę mnie kochasz.

Ta przełomowa publikacja zawiera pytania najczęściej zadawane Evertowi, gdy mówi na temat cnoty czystości w setkach amerykańskich szkół: katolickich, protestanckich i publicznych. Jego humorystyczne, przyjazne i szczere podejście do sprawy otwiera serca i umysły na tematy często z góry odrzucane czy też źle rozumiane. Dla nastolatków książka będzie użytecznym poradnikiem w kwestii tego, jak rozpocząć związek, zadecydować o swoim powołaniu, znaleźć kiedyś odpowiedniego współmałżonka oraz jak zachować czystość, nie narażając na szwank miłości. Pozwoli rodzicom i wychowawcom zrozumieć na nowo, w jaki sposób można pomagać nastolatkom w odróżnianiu miłości od pożądania. Mogą oni nawet zyskać nowe spojrzenie na własne życie, ponieważ – jak wyjaśnia Evert – czystość nie jest jedynie dla singli, cnotę tę muszą praktykować także małżeństwa.

Książka "Jeśli naprawdę mnie kochasz" daje czytelnikom proste odpowiedzi na trudne pytania. Podejmując zagadnienia dotyczące związków, przed którymi stają współcześni młodzi ludzie, Evert objaśnia pojmowaną często błędnie cnotę czystości nie jako odrzucenie ludzkiej seksualności, ale jako afirmację autentycznej miłości.

Czystość, dziewictwo, wierność – nie są w naszych czasach wartościami, które byłyby szczególnie popularne. A jednak warto nimi żyć. Książka Jasona Everta nie tylko pokazuje dlaczego, ale też robi to w sposób porywający i przekonujący. Warto ją przeczytać, nawet, jeśli samemu okres narzeczeństwa ma się już za sobą, choćby po to, by umieć o tych sprawach rozmawiać z własnymi dziećmi.

Tomasz P. Terlikowski


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7604-046-4
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Rivienna
14 IV 2012 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają