Kup książkę [edytuj książkę]

Efektywność corporate governance w Polsce. Socjologiczno-ekonomiczna analiza spółek giełdowych

Książka pt. „Efektywność corporate governance w Polsce. Socjologiczno-ekonomiczna analiza spółek giełdowych” jest poświęcona problematyce nadzoru korporacyjnego w spółkach notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zasadniczy problem badawczy podjęty w tej pracy dotyczy kwestii ekonomicznej efektywności dwóch typów spółek: tzw. spółek właścicielskich i menedżerskich. Szczegółowe hipotezy zbudowane na podstawie teorii praw własności, zostały statystycznie sprawdzone na podstawie danych z lat 2006 – 2009.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"W tej rozprawie podłoże teoretyczne stanowić będzie teoria praw własnościowych, na podstawie której sformułowane zostaną konkretne propozycje hipotez, a także szersza podstawa interpretacyjna problemów badawczych. Nie oznacza to bynajmniej, że z socjologicznego punktu widzenia rzeczona teoria nie posiada swego rodzaju mankamentów. Jednakże jej niezaprzeczalnym atutem jest to, że tezy w niej zawarte bezpośrednio odnoszą się do każdego z aspektów zagadnienia corporate governance, a oprócz tego dość wyraziście opowiadają się po stronie wyższej efektywności własności prywatnej nadpubliczną (właściwie wszyscy przedstawiciele ekonomiki praw własności) oraz spółek kontrolowanych przez menedżerów nad firmami właścicielskimi (w głównej mierze Armen Alchian, 1977)."
Dodał: niebo2 Dodano: 06 III 2012 (ponad 8 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe WSNHiD
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-87653-85-9
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: niebo2
06 III 2012 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają