Kup książkę [edytuj książkę]

Salamandra

Świat zaczynał tonąć w książkach. Jak zaczarowanej beczki z winem ze starej opowieści, maszyny drukarskiej, raz wprawionej w ruch, nie można było zatrzymać żadną ludzką siłą. Wszyscy, bogaci i biedni, żądni wiedzy lub jedynie znudzeni, domagali się czegoś do czytania, a on tkwił tutaj, w tym magicznym zakątku świata, pracowicie dodając własny strumyk zadrukowanego papieru do biblijnego potopu, który z pewnością nadchodził.


Salamandra – odważna i urzekająca powieść, w której historia i magia łączą się z ludzkim pragnieniem. Osadzona w osiemnastym wieku m.in. w przedziwnym i tajemniczym zamczysku, gdzie wiecznie przesuwają się komnaty, wędrują meble i naczynia, tworząc magiczny nieustannie zmieniający się labirynt pomieszczeń akcja przenosi czytelnika w niezwykły świat, gdzie splatają się miłość i obsesja, piękno i brzydota, a wszystko skupia się wokół żądzy stworzenia dzieła idealnego, wydawniczego perpetuum mobile, książki nieskończonej, zawierającej wszystko, bez początku i końca, bo godzina czytania jest godziną skradzioną z raju. Miłość do słowa drukowanego łączy losy ekscentrycznego słowackiego hrabiego Konstantina Ostrova, jego wiecznie zaczytanej, obdarzonej pamięcią doskonałą córki Ireny, weneckiego kabalisty i odlewacza czcionek Samuela Kirshnera, drukarza Nicholasa Flooda, Pico, uciekinierki z sierocińca w Wenecji, która potrafi oddychać pod wodą oraz przetrwać w płomieniach, i innych.

Zawiła, nasycona zagadkami, humorem i emocjami Salamandra celebruje magiczną czynność czytania i obcowania z książką.

Powiększając liczbę książek na świecie, zwiększamy liczbę czytelników. A z każdym nowym czytelnikiem trochę bardziej przerzedzają się szeregi tych, co palą książki na stosach.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Żyjemy w mrocznej ambiwalencji rozjaśnianej sporadycznie błyskami kompletnego niezrozumienia."
Dodał: Trigger Dodano: 05 III 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Powiększając liczbę książek na świecie, zwiększamy liczbę czytelników. A z każdym nowym czytelnikiem trochę bardziej przerzedzają się szeregi tych, co palą książki na stosach."
Dodał: Trigger Dodano: 05 III 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Świat zaczynał tonąć w książkach. Jak zaczarowanej beczki z winem ze starej opowieści, maszyny drukarskiej, raz wprawionej w ruch, nie można było zatrzymać żadną ludzką siłą. Wszyscy, bogaci i biedni, żądni wiedzy lub jedynie znudzeni, domagali się czegoś do czytania, a on tkwił tutaj, w tym magicznym zakątku świata, pracowicie dodając własny strumyk zadrukowanego papieru do biblijnego potopu, który z pewnością nadchodził."
Dodał: Trigger Dodano: 05 III 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2002
ISBN: 83-7301-208-7
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Trigger
05 III 2012 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają