Kup książkę [edytuj książkę]

3 płatki kamelii

Opis:
Młoda zielonogórska artystka - tegoroczna absolwentka II LO napisała powieść "3 płatki Kamelii", która miała swoją ogólnopolską premierę 9 listopada 2011 roku.

"3 płatki "Kamelii" to powieść w której rozbrzmiewają echa francuskiego romantyzmu, gdzie słychać bicie serc modernistycznych artystów. Autorka składa hołd dwóm literackim epokom, które w powieści Lary la Voe ukazane w zupełnie nowym świetle. Pisarka odcina się od szkolnego postrzegania tych stylów proponując nam podróż w świat uczuć, pasji, namiętności i szaleństwa. Z każdą kolejną stroną zagłębiamy się coraz bardziej w ludzką duszę błądząc w korytarzach skomplikowanej psychiki bohaterów.

Śmierć głównej bohaterki Klary wywołała efekt motyla; trzepot skrzydeł śmierci był tak silny, że wzbudził chaos w świecie bez skazy. Mimo wybitnych dzieł sztuki i cudownych paryskich ulic, najpiękniejsze barwy zyskują uczucia, które zdominowały opisy krajobrazów, czy czynności wykonywanych przez bohaterów. "3 płatki kamelii" opisywane są poprzez emocje, które docierają do nas z każdej strony, niczym fale wzburzonego oceanu, ukazanego w powieści jako królestwo Posejdona.

Bohaterowie obnażając przed nami myśli i najskrytsze pragnienia, bez trudu wpuszczają nas do swojego świata, byśmy mogli poczuć to, co oni. Dosadne relacje wypływające z głębi serc postaci sprawiają, że identyfikujemy się z nimi odczuwajac ich radości, smutki, cierpienia... przeżywamy ich śmierć, ale czym tak naprawdę jest śmierć w powieści Lary la Voe? Z pewnością nie końcem, ani też nie początkiem... ale czy śmierć miała tu rzeczywiście miejsce? Będąc świadkami wielu pewnych wydarzeń, zostajemy nagle poddani wątpliwości i tak, jak bohaterowie, tracimy wszelką pewność i nie wiemy, co jest prawdziwe: życie, czy śmierć?

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7722-208-9
Ocena: 4.66
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goska
06 II 2012 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają