Kup książkę [edytuj książkę]

Kanon fotografii. W poszukiwaniu indywidualnego stylu.

35 lat doświadczeń zebrane w jednym miejscu!

* Czym jest kompozycja?
* Czym różni się oko od aparatu?
* Jak odczytać informacje z histogramu?

Książka ta należy już do klasyki. Wydana po raz pierwszy w 1994 roku, zapisała się w historii jako najbardziej literacki, przystępny i przekrojowy podręcznik poświęcony fotografii. Bogato ilustrowana, zawiera liczne tabele, schematy i wykresy pozwalające błyskawicznie opanować wiedzę, którą samodzielnie zdobywałbyś przez wiele lat! Najnowsze wydanie tego bestsellera zostało wzbogacone o informacje na temat fotografii cyfrowej.

W książce zawarto wszystkie najważniejsze aspekty fotografii. Znajdziesz w niej informacje na temat elementów kompozycji, rodzajów światła oraz kolorów. W trakcie lektury nauczysz się wybierać odpowiednie filtry do fotografii czarno-białej i kolorowej oraz rozwiązywać typowe problemy związane z polaryzatorami. Ponadto zdobędziesz obszerną wiedzę na temat strefowego systemu ekspozycji, dowiesz się, jak działa światłomierz oraz jak poradzić sobie z efektem Schwarzschilda. Zdobyta wiedza związana z tradycyjną fotografią zaprocentuje, gdy przejdziesz do rozdziałów związanych z fotografią cyfrową. Właśnie z nich dowiesz się, jak tworzyć widowiskowy efekt HDR, korygować mankamenty optyczne, korzystać z histogramu oraz z cyfrowej ciemni. W zakończeniu książki autor rozprawia się z popularnymi mitami oraz podejmuje rozważania na temat kreatywności, sztuki, realizmu oraz abstrakcji. Książka ta jest obowiązkową pozycją na półce każdego szanującego się fotografa.[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wszelka artystyczna manipulacja jest w pełni akceptowalna, za wyjątkiem sytuacji, gdy wykorzystuje się ją na czyjąś szkodę."
Dodał: Kasumi Dodano: 12 VIII 2012 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Podobnie jak w przypadku każdej innej dziedziny, niektórzy ludzie opanowują ją po mistrzowsku, inni zaledwie próbują."
Dodał: Kasumi Dodano: 12 VIII 2012 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Najlepsze odbitki zawsze stanowią idealny mariaż 'koncepcji' z doskonałym wyczuciem 'kompozycji', przedstawiony przez pryzmat wybornego 'warsztatu'. Te trzy składniki stanowią esencję fotografii artystycznej."
Dodał: Kasumi Dodano: 12 VIII 2012 (ponad 8 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Helion
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-246-3345-6
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Kasumi
09 I 2012 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają