Kup książkę [edytuj książkę]

Córka dymu i kości

Opis

„Córka dymu i kości jest mroczna, zmysłowa, niepokojąca, niejednoznaczna. Wyobraźnia olśniewa, język jest piękny, każde słowo coś znaczy. A miłość… przerywa granice, przekracza czas i przestrzeń.” Na wszystkich kontynentach na drzwiach domów pojawiają się czarne odciski dłoni. Wypalają je skrzydlaci nieznajomi, którzy wkradają się do naszego świata przez szczelinę w niebie...

Przemierzająca kręte uliczki zasypanej śniegiem Pragi siedemnastolatka ze szkoły sztuk plastycznych zostanie wkrótce uwikłana w brutalną wojnę istot nie z tego świata. I odkryje prawdę o sobie – zrodzonej z dymu i kości…

Jej szkicowniki są pełne potworów. Mówi w wielu językach, nie tylko ludzkich. Ma jaskrawoniebieskie niefarbowane włosy, niezwykłe tatuaże i blizny. Kim jest?

Karou prowadzi podwójne życie: jedno w Pradze jako utalentowana i tajemnicza artystka, drugie w sekretnym sklepie, gdzie rządzi Brimstone – Dealer Marzeń. Karou nie wie,skąd przybywa i czy jest tylko człowiekiem. Nie wie, po co wyrusza przez magiczny portal na ryzykowne wyprawy. I nie wie, do którego świata należy. Dopóki nie spotka najpiękniejszej istoty: mężczyzny o skrzydłach z płomienia, ustach bez uśmiechu i oczach koloru ognia, których spojrzenie jest jak płonący lont wypalający powietrze pomiędzy nimi.

Akiva staje się jej tak bliski, jakby kochała go całe życie...

Zachwycają się nią tysiące czytelników:

Powieść o aniołach i demonach? Nic bardziej błędnego. Laini Taylor stworzyła nowy gatunek. To powieść o miłości, dojrzewaniu, prawdzie, uprzedzeniach i przezwyciężaniu przeciwności. Sprawia, że śmiejesz się i płaczesz, i co najważniejsze: myślisz.

Córka dymu i kości jest mroczna, zmysłowa, niepokojąca, niejednoznaczna. Wyobraźnia olśniewa, język jest piękny, każde słowo coś znaczy. A miłość... przerywa granice, przekracza czas i przestrzeń.

Z cyklu

1. Córka dymu i kości
2. Dni krwi i światła gwiazd
2.5. Night of Cake & Puppets
3. Sny bogów i potworów. Część 1 / Sny bogów i potworów. Część 2

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Dawno, dawno temu, anioł i diablica zakochali się w sobie. Nie skończyło się to dobrze. Bo ośmielili się marzyć o świecie bez wojny i rozlewu krwi. Ale to nie był ich świat..."
Dodał: lux22 Dodano: 11 IV 2013 (ponad 5 lat temu)
+15 -2


"- Prawo nie zabrania latać. - Ależ zabrania. Nazywa się prawem grawitacji."
Dodał: Miravelle Dodano: 19 IV 2012 (ponad 6 lat temu)
+17 -8


"Pozostać szczerym w obliczu zła to dowód prawdziwej siły."
Dodał: Miravelle Dodano: 19 IV 2012 (ponad 6 lat temu)
+11 -3

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Uważam że ta seria jest świetna ;3 Ten świat chimer i historia są świeże i oryginalne. W dodatku główna bohaterka ma charakter, który nie jest irytujący, jak jest zazwyczja przy wątkach romantycznych ;P A jakie są wasze odczucia? (wypowiedź modyfikow...
Dodano: 28 IV 2014, 15:48:51 (ponad 4 lat temu)
Zastanawiał się nad kupieniem książki "Córki dymu i kości". Co o niej myślicie? Jest dobra?
Dodano: 06 IV 2012, 11:16:32 (ponad 6 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-241-4158-6
Ocena: 5.21
Liczba głosów: 51
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: rapmetka
26 XI 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają