Kup książkę [edytuj książkę]

Steve Jobs

"EKSKLUZYWNA BIOGRAFIA STEVE’A JOBSA PIÓRA AUTORA BESTSELLEROWYCH BIOGRAFII BENJAMINA FRANKLINA I ALBERTA EINSTEINA Opierając się na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem, przeprowadzonych na przestrzeni dwóch lat – a także na wywiadach z ponad setką członków rodziny, przyjaciół, przeciwników, konkurentów i kolegów Jobsa – Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego perfekcjonizm i nadludzka energia zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i DTP. W czasach, kiedy Ameryka szuka sposobów, by utrzymać swoją innowacyjną przebojowość, kiedy społeczeństwa na całym świecie usiłują budować gospodarki ery cyfrowej, Jobs pozostaje największą ikoną wynalazczości i wyobraźni. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem stworzenia czegoś wartościowego w XXI wieku jest zespolenie kreatywności z technologią, założył firmę, w której nieskrępowana niczym wyobraźnia połączyła się z zadziwiającymi osiągnięciami nowoczesnej techniki. Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał. Zachęcał ludzi, których znał, by wypowiadali się szczerze, i sam opowiadał otwarcie, czasami wręcz okrutnie, o ludziach, z którymi pracował i konkurował. Wypowiedzi jego przyjaciół, wrogów i kolegów sprawiają, że poznajemy bez zbędnych upiększeń jego pasje, perfekcjonizm, obsesje, artyzm, przewrotność i kompulsywną żądzę kontroli – wszystko to, co ukształtowało podejście Jobsa do biznesu oraz innowacyjności produktu. Gnany przez swoje demony, Jobs potrafił doprowadzać otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego osobowość i jakość jego produktów były ze sobą powiązane, tak samo jak komputery i oprogramowanie Apple, w jeden zintegrowany system. Niezwykle przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważna jest w życiu pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność swoim wartościom. "
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Pewnie dobrze jest mieć zyski bo to właśnie pozwala robić świetne produkty ale motywacją były właśnie one. Produkty a nie pieniądze."
Dodał: Artur Dodano: 07 III 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Z moją wiarą w Boga jest mniej więcej pół na pół - powiedział. Przez większość życia uważałem, że za naszym istnieniem jest coś więcej niż widać na pierwszy rzut oka. (...) Lubie myśleć, że po śmierci coś z człowieka zostaje - powiedział. Dziwnie się czuje myśląc, że zbiera się te wszystkie doświadczenia, może trochę mądrości a potem to wszystko znika. Dlatego bardzo chciałbym wierzyć, że coś pozostaje, że może nasza świadomość nie umiera - potem bardzo długo milczał. Z drugiej strony jednak, może to działa jak prosty przełącznik - powiedział. Pstryk i cie nie ma - znów umilkł i lekko się uśmiechnął. Może właśnie dlatego nigdy nie chciałem umieszczać wyłączników w urządzeniach Apple."
Dodał: Artur Dodano: 07 III 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Trzeba bezustannie przeć ku innowacjom."
Dodał: Artur Dodano: 06 III 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Insignis
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-61428-48-0
Ocena: 4.80
Liczba głosów: 13
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: adimg19
21 XI 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają