Kup książkę [edytuj książkę]

Biała jak mleko, czerwona jak krew

Współczesne Love Story. Historia pierwszej miłościAle miłość to coś innego. Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość to tsunami. Miłość jest czerwona jak krew.


Leo jest młody, odważny, trochę bezczelny. I co ważne: świeżo zakochany, tą pierwszą, romantyczną, czerwoną jak krew miłością. Czerwień to zresztą jego ulubiony kolor, w przeciwieństwie do bieli, która kojarzy mu się ze smutkiem, pustką, samotnością. Leo postrzega świat poprzez kolory, także emocje i ludzi utożsamia z konkretnymi barwami.

Czerwień to huragan, marzenia, pasja i... Beatrice - śliczna, ognistoruda dziewczyna, w której Leo potajemnie się kocha. Przyjaźń natomiast jest błękitna. Jak niebo, jak woda i ... jak Sylwia, najbliższa, najlepiej znana, rozumiejąca wszystko bez słów. Barwy się przenikają, łączą, powodują lekki zawrót głowy... A Leo zrobi wszystko, żeby zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość.


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Dojrzałość nie wyraża się gotowością na śmierć za słuszną sprawę, ale pokornym życiem dla niej."
Dodał: fanime Dodano: 19 IX 2015 (ponad 3 lat temu)
+1 0


"Nie ma chyba nikogo, kto nie musiałby się czegoś wstydzić, kto kiedyś przed czymś nie uciekał. To ludzkie. Twarze, na których pozostają ślady po przeżytym wstydzie, wydają się prawdziwsze."
Dodał: fanime Dodano: 19 IX 2015 (ponad 3 lat temu)
+1 0


"Marzenia są jak gwiazdy, odkrywamy, że błyszczą, dopiero wtedy, gdy gasną sztuczne światła, choć przecież gwiazdy błyszczą zawsze."
Dodał: fanime Dodano: 19 IX 2015 (ponad 3 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Główny bohater, przeżywa pierwszą, wzruszającą i pełną nowych doświadczeń miłość. Jest dość impulsywny, porywczy, choć to normalne. Odkąd spotkał piękną i wyjątkową dziewczynę, zaczął zachowywać się jak prawdziwy mężczyzna, odnalazł swoje prawdziwe ,...
Dodano: 22 IX 2012, 16:58:52 (ponad 6 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-240-1653-2
Ocena: 4.81
Liczba głosów: 11
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
22 VIII 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają