Kup książkę [edytuj książkę]

Szlak kości

Porywająca fabuła, wyrazista bohaterka, tajemnicze miejsce akcji - niedostępne mokradła Norfolk - sprawiły, że seria książek Ely Griffiths zdobyła już uznanie wśród brytyjskich wielbicieli dobrego kryminału.

STAROŻYTNE MIEJSCA KULTU, POGANIE I SZLAK GROBÓW. ZAGINIONE DZIECI I POLICYJNO-ARCHEOLOGICZNY DUET.

Makabryczne znalezisko - kości zamordowanego dziecka - daje początek współpracy archeolog Ruth Galloway z policją w miasteczku Saltmarsh, w którym od jakiegoś czasu znikają małe dziewczynki. Jak się okazuje, odkryty na moczarach szkielet pochodzi z epoki żelaza, a dziewczynkę zabito zapewne w ofierze. Znalezisko zresztą nikogo specjalnie nie dziwi - te dzikie bagniste tereny kryją wiele archeologicznych zagadek.
Ruth dostrzega jednak , że miejsca pochówku dzieci leżą w jednej linii... I najwyraźniej ktoś boi się przenikliwości doktor Galloway, bo usiłuje ją zastraszyć: zabija jej kota, wysyła kolejne esemesy z groźbami... Czyżby współczesne zbrodnie miały jakiś związek z przeszłością?

Szlak kości, to pierwsza z książek serii przygód zadziornej pani archeolog i dociekliwego inspektora policji. Łączy ich nie tylko zamiłowanie do rozwiązywania zagadek kryminalnych...
Już jesienią kolejna część - Janusowy kamień

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 16 II 2015, 18:39:55 (ponad 4 lat temu)
0 0
Początek rozkręcał się dość ciężko. Nie mogłam się przyzwyczaić do narracji w czasie teraźniejszym. Niektóre fragmenty ze zdań pojedynczych to nie koniecznie było to... Jednak później wcale źle się nie czytało
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-08-04656-2
Ocena: 4.33
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kasia0863
15 VI 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają