Kup książkę [edytuj książkę]

Skamieniałość z chomika. Zrób to sam!

Zdumiewające eksperymenty w każdym domu

Już 15 czerwca do polskich księgarń trafi nowa książka Micka O’Hare’a: Skamieniałość z chomika. Zrób to sam! A w niej... mnóstwo zdumiewających doświadczeń dla odkrywców amatorów.

I rzeczywiście – książka pełna jest znakomicie przedstawionych i zawierających sporą dawkę humoru opisów intrygujących eksperymentów, które można wykonać dosłownie w każdym domu. Do ich przeprowadzenia wystarczą takie pomoce naukowe jak: nitki suchego spaghetti, sok pomarańczowy, pasta do zębów czy torebka z ketchupem – czyli to, czego każdy z nas używa na co dzień!

Dowiemy się miedzy innymi, jak zważyć własną głowę; zmierzyć prędkość światła za pomocą tabliczki czekolady; stworzyć plastik z mleka i octu; wyhodować własny wulkan; sprawić, że skorupka jajka stanie się srebrna; doprowadzić do powstania prawdziwej chmury w plastikowej butelce. To nie wszystko – w opisie każdego doświadczenia Mick O’Hare podaje bardzo przystępne i przejrzyste wyjaśnienia zachodzących zjawisk, a wiele eksperymentów ilustrują sugestywne rysunki.

Skamieniałość z chomika. Zrób to sam! to istna wybuchowa mieszanka wiedzy, rozrywki i humoru, a także znakomity sposób, by przekonać się, ile zdumiewających zjawisk kryje otaczający nas świat. I to ten naprawdę najbliższy.

Książka należy do bestsellerowej serii NewScientist, której najgłośniejszy wydany w Polsce tytuł, Dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?, wszedł przebojem na listy bestsellerów i zebrał entuzjastyczne recenzje dziennikarzy i czytelników.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Insignis Media
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-61428-34-3
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: BARMAN2005
30 V 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają