Kup książkę [edytuj książkę]

Kroniki Archeo: Skarb Atlantów

Podczas beztroskiej zabawy na złocistej plaży nieopodal tajemniczych antycznych ruin, Bartek przypadkiem natyka się na niewielki przedmiot pokryty wulkanicznym pyłem. Po oględzinach okazuje się, że jest to starożytna gemma ozdobiona wypukłym reliefem i opatrzona sekretnym napisem.
Podekscytowane dzieci postanawiają rozwiązać zagadkę niezwykłego znaleziska; dzięki nowo poznanej greckiej rówieśniczce imieniem Klejto oraz jej dziadkowi udaje im się ustalić, że gemma pochodzi z wyspy Thera, której część w starożytności zniszczył potężny wybuch wulkanu oraz że stanowi prawdopodobnie jedną z pieczęci Posejdona prowadzącą do mitycznego skarbu ukrytego przez mieszkańców Atlantydy w przeczuciu nadciągającej wielkiej katastrofy.
Rozbudzona wyobraźnia dzieci nie potrzebuje większej zachęty, aby oddać się poszukiwaniom legendarnego skarbu. Ich determinacja przybiera na sile, kiedy okazuje się, że w eksploracje zaangażował się ich "znajomy" Midas, który dał się poznać jako pozbawiony wszelkich skrupułów złodziej starożytnych dzieł sztuki.
Czy i tym razem dzieciom uda się pokrzyżować mu plany? Zadanie nie będzie łatwe, gdyż po piętach depcze im wynajęta przez Midasa bezwzględna właścicielka agencji detektywistycznej, która nie cofnie się przed niczym, by dobrać się do obiecanej przez złoczyńcę części skarbu. Ale czy on naprawdę istnieje czy jest jedynie mrzonką opartą bądź co bądź na napomknieniach Platona?


Seria Kroniki Archeo:

1. Tajemnica klejnotu Nefertiti
2. Skarb Atlantów
3. Sekret Wielkiego Mistrza
4. Klątwa złotego smoka
5. Zagadka Diamentowej Doliny
6. Zagubiony klucz do Asgardu
7. Przepowiednia Synów Słońca
8. Dziennik podróżnika
9. Szyfr Jazona
10. Komnata Szeptów

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-265-0020-6
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: diamentowalady
21 V 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają