Kup książkę [edytuj książkę]

Postawy młodzieży szkół średnich wobec narkomanii

Prezentowana publikacja dostarcza niezwykle interesujących informacji o postawach młodzieży z wybranych miast w Polsce wobec zjawiska narkomanii. Temat ten, jakkolwiek już wielokrotnie przez socjologów podejmowany, zasługuje na stałą uwagę badaczy społecznych. Wzrost liczby młodych osób spotykających się z narkomanią i sięgających po narkotyki powoduje, że należy permanentnie diagnozować rozwój tego zjawiska, szczególnie zaś w tak pogłębiony sposób, w jaki uczynili to autorzy publikacji, nie ograniczający się do skwantyfikowania odsetka respondentów mających kontakt z narkotykami, ale badający głębsze pokłady świadomości zjawiska narkomanii, jak np. wskazanie przez respondentów konkretnych problemów i konfliktów w rodzinie, sprzyjających odurzaniu się narkotykami, czy ocena niektórych opinii związanych z narkomanią, typu "branie narkotyków jest symbolem dorosłości" lub "narkotyk jest lekarstwem na wszystkie choroby". Książka niewątpliwie wzbogaca wiedzę o współczesnym zjawisku narkomanii w Polsce, analizując tak poznawczy i emocjonalny, jak i behawioralny aspekt tego zjawiska.
Poprzez diagnozę zjawiska narkomanii i wnioski praktyczno-wychowawcze z niej wynikające książka ta współgra z krajowym programem przeciwdziałania narkomanii. Będzie ona także przydatna w działalności wychowawczej i profilaktycznej, przywracającej do normalnego życia młodych dotkniętych narkomanią (z Przedmowy).

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-7306-173-8
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: fanime
18 V 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają