Kup książkę [edytuj książkę]

Córka kata

Opis:

Krótko po zakończeniu wojny trzydziestoletniej w bawarskim Schongau dochodzi do serii brutalnych morderstw na dzieciach. Mieszkańcy miasta widzą w nich dzieło Szatana. Rozpoczyna się polowanie na czarownice. Akuszerka Marta zostaje uznana za morderczynię i oskarżona o konszachty z diabłem, jednak kat, który ma wykonać wyrok, nie wierzy w winę kobiety. Razem z córką Magdaleną i medykiem Simonem prowadzi śledztwo na własną rękę. Rozpoczyna się walka z czasem. Czy uda się ocalić życie oskarżonej kobiety? Ile jeszcze niewinnych istnień musi zginąć, by prawda wyszła na jaw?

Oliver Pötzsch, potomek opisanej w powieści rodziny katowskiej, maluje przed czytelnikiem obraz tego specyficznego i hermetycznego środowiska. Jego książka to z jednej strony wciągająca historia kryminalna, od której nie można się oderwać, a z drugiej fascynująca opowieść o Bawarii XVII wieku, w której wciąż urządzano procesy czarownic, tortury były podstawowym narzędziem pozyskiwania zeznań, a kat pełnił (z uwagi na wymaganą od niego znajomość anatomii) również funkcję miejscowego lekarza.

Darmowy fragment książki:

http://www.webook.pl/w-735,Darmowy_fragment_ksiazki_Corka_ka...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 18 IX 2013, 10:18:18 (ponad 6 lat temu)
+1 0
"Córka kata" to powieść pełna akcji, intryg i emocji. Ukazuje czytenikowi naiwność, bezmyślność i ślepotę ludzi. Napisana ciekawie, z dopracowanym tłem historycznym. Polecam!
Oceniam książkę na: 5.0
Dodano: 01 I 2013, 16:43:32 (ponad 7 lat temu)
0 0
Świetna powieść z historia w tle. Książka wciągnęła mnie niesamowicie. Trzyma do końca w napięciu . Polecam ludziom lubiącym tajemnice, których treść poznaje się na końcu .
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Esprit
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-61989-63-9
Ocena: 5.33
Liczba głosów: 9
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kamelia
02 V 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają