Kup książkę [edytuj książkę]

Uniwersum Metro 2033: Piter

Jest to pierwszej książka, która zostanie wydana w Polsce w ramach projektu „Metro 2033 Uniwersum”. Piter to pieszczotliwa nazwa Petersburga, miasta w którym atomową apokalipsę – podobnie jak nieliczni moskwianie z Metra 2033 – przetrwali ci z mieszkańców, którzy mieli szczęście w odpowiednim czasie znaleźć się w odpowiednim miejscu, czyli w petersburskim metrze.

Opis:

Piter – jak pieszczotliwie nazwany jest Petersburg – to tytuł powieści Szymuna Wroczka, pierwszej książki w ramach projektu Uniwersum Metro 2033 Dmitrija Glukhovsky’ego.

Atomową apokalipsę – podobnie jak nieliczni moskwianie – przetrwali także ci z mieszkańców miasta nad Newą, którzy mieli szczęście w odpowiednim czasie znaleźć się w odpowiednim miejscu, czyli w petersburskim metrze.

Iwan Mierkułow, digger ze stacji Wasilieostrowska, przygotowuje się do ślubu. Niestety, nie jest mu dane stanąć na ślubnym kobiercu z ukochaną Tanią – ze stacji wykradziono właśnie agregat prądotwórczy, bez którego Wasilieostrowską czeka zagłada. Sozonow – przyjaciel i prawa ręka Mierkułowa – rzuca podejrzenie na Chodników, pochodzących z Moskwy mieszkańców kilku pobliskich stacji.

Wybucha wojna między Aliansem Primorskim – luźną federacją, w skład której wchodzi stacja Wasilieostrowska – na czele którego stoi charyzmatyczny generał Memow, a stacjami zamieszkałymi przez Chodników.

Okazuje się, że Iwan Mierkułow zostaje wplątany w coś o wiele poważniejszego niż lokalne starcie. Kto okaże się prawdziwym sojusznikiem, a kto zdrajcą? W obronie zasad i własnej stacji Iwan będzie musiał podjąć nierówną walkę.

Seria Uniwersum Metro 2033:

1. Piter
2. Do światła
3. W mrok

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Dane: tunel do Majakowskiej. Długość przejazdu wynosi około dwóch kilometrów. Prędkość ruchu: dwa-trzy kilometry na godzinę. Szukane: ile czasu będzie potrzebne, żeby dotrzeć do stacji?
Odpowiedź: ni wała nie wiadomo."
Dodał: BARMAN2005 Dodano: 01 I 2012 (ponad 8 lat temu)
+2 0


"A hipopotam... taki dowcip był... jak to szło? Niech no sobie przypomnę. Był sobie wielki hipopotam i powiedział: Mój ulubiony cukierek to batooonik. Rozumiecie? To znaczy, jak to nie rozumiecie? Coś pominąłem? Aha! Bo to były jego ulubione słodycze. Bardzo smaczne. I powiedział: batooonik.
Teraz jest śmieszne? Nie? Dziwne."
Dodał: BARMAN2005 Dodano: 01 I 2012 (ponad 8 lat temu)
+1 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 21 V 2018, 15:12:16 (rok temu)
0 0
Dlaczego warto? O czym na moim blogu ^_^ Zapraszam
http://magicznyswiatksiazki.pl/piter-szymun-wroczek/
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Insignis
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-61428-46-6
Ocena: 4.40
Liczba głosów: 11
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: BARMAN2005
21 IV 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają