Kup książkę [edytuj książkę]

Pustkowia

Ceniony autor powieści kryminalnych Andrew Thomas wypoczywa w zaciszu swego domu nad jeziorem, szykując się do promocji kolejnej książki, gdy nagle za sprawą tajemniczego listu jego oaza zamienia się w pułapkę. List z groźbą, którą początkowo uznał za makabryczny żart, okazuje się najzupełniej prawdziwą wiadomością od tajemniczego mordercy – na jego posesji rzeczywiście zakopano zwłoki, sprytnie spreparowane dowody obciążają pisarza, zaś prześladowca wydaje się niepokojąco dobrze znać jego każdy krok oraz szczegóły z jego życia. Andrew woli nie narażać bliskich na zemstę nieznanego wroga, a siebie samego na konfrontację z policją, podejmuje więc grę narzuconą przez mordercę. Spełniając jego polecenia potajemnie wyrusza w podróż w nieznane, która zmieni jego życie, a w każdej chwili może je też zakończyć. Pisarz ma nadzieję, że rozwiązanie zagadki pozwoli mu uwolnić się od prześladowcy, lecz tylko staje się jego więźniem i zostaje wplątany w kolejne krwawe zbrodnie.

Sytuacja Andrew komplikuje się jeszcze bardziej, gdy odkrywa, że wszystko to jest dziełem jego dawno zaginionego brata-bliźniaka, Orsona. Niegdyś nierozłączni, w dorosłym życiu podążyli różnymi drogami – Andrew zdobył uznanie pisząc o zbrodniach, zaś psychopatyczny Orson poddał się swojej obsesji i sam stał się mordercą. Zgłębiając literaturę, historię i filozofię uznał, że zbrodnia jest czymś, co leży w jego prawdziwej naturze, i że ma prawo postępować według własnych zasad. Orson wierzy też, że jego brat jest pod tym względem bardziej do niego podobny niż chciałby przyznać, i że znów mogą dzielić przeżycia. Przetrzymuje go więc w domu na pustkowiu, różnymi metodami starając się sprawić, by brat przyjął jego widzenie świata i rozsmakował się w prawdziwej zbrodni tak jak on sam. Wciągnięty w makabryczne wydarzenia Andrew nie rezygnuje z prób odzyskania kontroli nad własnym życiem i uchronienia bliskich, choć śmierć idzie za nim krok w krok. W końcu jedynym wyjściem wydaje się być przemiana z ofiary w łowcę... Czy jednak ostatecznie uda mu się uwolnić i czy zdoła przy tym zachować własną tożsamość?

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Replika
Rok wydania: 2011
ISBN: 9788376741017
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kamelia
09 IV 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają