Kup książkę [edytuj książkę]

Z ciemnością jej do twarzy

Darkness Becomes Her

Opis

Mroczna i zmysłowa opowieść o potomkini Meduzy, pierwsza część cyklu Bogowie i potwory

Ari zawsze czuła się inna. Ma długie srebrzyste włosy, których nie da się ściąć ani zafarbować. Zielone nienaturalnie przyciągające oczy. Niejasną przeszłość związaną z szaleństwem i samobójstwem matki. Jest wściekła, zbuntowana i za wszelką cenę chce dotrzeć do prawdy.

Próbując odkryć tajemnicę swojego pochodzenia, trafia do odmienionego, magicznego Nowego Orleanu, który po huraganie wykupiony został przez tajemnicze rodziny o potężnych wpływach. Miasto pełne jest dziwnych istot, wampirów, czarodziejów, hybryd... Na ich tle Ari wydaje się być zwykłą dziewczyną, a jednak to właśnie ona wzbudza największy lęk...
Prześladują ją zabójcy, wspiera przystojny i odważny pół-wampir Sebastian, a gdzieś na obrzeżach miasta i tajemnicy czai się złowroga bogini Atena, która zrobi wszystko, by ją dopaść.
Z ciemnością jej do twarzy łączy popularne wątki paranormalne z grecką mitologią, opowieścią o walce z przeznaczeniem. Niebezpieczeństwa, niezwykły klimat zrujnowanego miasta i porywająca historia miłosna sprawiają, że powieść czyta się jednym tchem.Cykl:
1. Z ciemnością jej do twarzy
2. A Beautiful Evil
3. The Wicked Within
4. Heart of Stone

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nic nie wywołuje szaleństwa szybciej niż myślenie o czasie"
Dodał: kamila Dodano: 04 V 2011 (ponad 9 lat temu)
+6 -1


"Nawet mnie nie znasz! Nawet nie chcesz mnie poznać, więc dlaczego, do cholery, miałbyś mnie chronić?"
Dodał: kamila Dodano: 04 V 2011 (ponad 9 lat temu)
+5 -1


"Nie powinno mnie to zaskoczyć. Nie rób sobie nadziei, a nikt cię nie zrani. Nie ufaj i nie kochaj, a nikt cię nie zrani."
Dodał: kamila Dodano: 04 V 2011 (ponad 9 lat temu)
+4 -1

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Nie wiecie może czy będzie następna część ? Gdzieś słyszałam, że miała się pojawić, ale jak na razie nic... :( Jeśli macie jakieś informacje na ten temat to piszcie. Pliss ;) (wypowiedź modyfikowana: 04 IX 2012, 19:12:02) (wypowiedź modyfikowana: 0...
Dodano: 04 IX 2012, 19:11:22 (ponad 8 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 01 IV 2011, 11:02:58 (ponad 9 lat temu)
+1 -1
Właśnie przeczytałam Z ciemnością jej do twarzy- w wersji roboczej i trochę mnie zaskoczyła- w sensie pozytywnym. Tematyka wampirów, wiedźminów jest teraz bardzo na czasie, ale w tym przypadku ciekawie przeplata się z mitologią, co samo w sobie jest już interesujące. Poza tym podczas czytania odniosłam wrażenie, że bawię się pudełkiem- otwieram, a tam drugie pudełko, w którym znowu jest pudełko i tak przez całą książkę. Jedna tajemnica prowadziła wcale nie do wyjaśnienia tylko do kolejnej tajemnicy. Bohaterów już polubiłam, wydają się tacy zwyczajni, a za chwile czymś nas zaskakują. W dodatku książka czyta się bardzo lekko, trudno ją odłożyć na jutro- sama skończyłam w ciągu jednego wieczora, czytałam na zasadzie: a może jeszcze jeden rozdział? No i nastrój jest odrobinkę mroczny- odpowiedni do tematyki.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-240-1533-7
Ocena: 4.96
Liczba głosów: 39
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
23 III 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają