Kup książkę [edytuj książkę]

Wilczyce: Powieść z czasów wojen wandejskich: tom I

Z okładki:

Aleksander Dumas (ojciec) - pisarz francuski żyjący w latach 1802-1870. Był bardzo popularny i chętnie czytany zarówno dawniej, jak i obecnie. Napisał blisko 300 książek, przeważnie o treści historyczno-przygodowej. Fabuła historyczna zresztą była w nich pretekstem do rozwijania niezwykle bogatego wątku sensacyjno-przygodowego. Najbardziej znanymi powieściami tego typu i najczęściej wznawianymi były przede wszystkim: "Hrabia Monte Christo" i trylogia - "Trzej muszkieterowie", "W dwadzieścia lat później", "Wicehrabia de Bragelonne".

Powieść "Wilczyce", równie ciekawa i pasjonująca jak wymienione wcześniej, nie była jeszcze dotąd po wojnie wznawiania. Akcja powieści toczy się w roku 1832, kiedy to w Wandei (środkowa część Francji, dolny bieg Loary) wybuchło powstanie, mające na celu przywrócenie monarchii. Bohaterowie powieści uwikłani są często w dramatyczne sytuacje; walczą podstępem, fortelem i z bronią w ręku. Obok charakterów prawych, odważnych i szczerze oddanych sprawie nie brak również i tych, którzy dla złota nie wahają się przed zdradą. Akcję wzbogaca ponadto niesłychanie skomplikowany wątek miłosny. Całość składa się na lekturę bardzo ciekawą i czytaną, jak to się mówi, "jednym tchem".

[Somix, 1990][edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Somix
Rok wydania: 1990
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
27 I 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają