Kup książkę [edytuj książkę]

Te ściany są zimne i inne opowiadania

Oprawa: twarda
Strony: 384

Opis:

Mistrzostwo opowiadań
Skala talentu Trumana Capote’a (1924–1984), ekstrawaganckiego geniusza amerykańskiej literatury, najszerzej objawia się w jego opowiadaniach. W doskonale podpatrzonych realiach miasteczek i metropolii, salonów czy knajp, przyglądamy się ludziom – ofiarom swej pychy, fobii czy kompleksów – którym przydarzają się niezwykłe sytuacje. Jak panią Manson oszukała dawna przyjaciółka? Kim jest dziwna dziewczynka wprowadzająca się do szacownej starej panny? Do czego doprowadzi Kay spotkanie z parą wróżbitów? Intrygujące obrazki psychologiczno-obyczajowe o gęstym nastroju i z nieoczekiwaną puentą.[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 05 II 2011, 16:00:11 (ponad 7 lat temu)
+1 0
Truman Capote to obserwator organicznie zawiłej prostoty ludzkich lęków, tęsknot i wiary w jedynie słuszną prawdę. Literatura dla wnikliwych, skłonnych do refleksji na więcej niż jednej płaszczyźnie. Coś o szaleństwie, które przenika naszą ułożoną formę, w przypadku Capote, formę przeciętnego Amerykanina, bez względu na status majątkowy czy wykształcenie. Osobiście preferuję taką właśnie formę literacką jak opowiadanie. Jego krótka forma lepiej wyraża prawdę o symboliczności wydarzeń, które potrafią zamienić sielankę w koszmar, modlitwę w przekleństwo w przeciągu chwil odmieniając nasze błahe ludzkie historie w prawdziwe, znaczące dramaty. Co jest zaiste niedoścignioną sztuką!
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2011
ISBN: 9788324716944
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
06 I 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają