Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Rozumiem, zamknij komunikat
Polski street art to pierwszy na naszym rynku wydawniczym album prezentujący najważniejszych i najciekawszych twórców tego gatunku poczynając od nielegalnych działań Krika, przez zaangażowaną społecznie i politycznie twórczość grupy 3fala i Petera Fussa, aż po powstające pod egidą państwowych muzeów i szacownych galerii sztuki realizacje Trutha, grup Twożywo i Mas-smix.
Fotografie zamieszczone w albumie są różnorodne, tak jak prezentowana twórczość. Towarzyszące im teksty przedstawiają genezę i historię street artu w Polsce, a także analizują charakterystyczne cechy rodzimej odmiany. Prezentacjom prac towarzyszą krótkie notatki nadesłane przez poszczególnych twórców, równie ciekawe, jak same zdjęcia.
Autorzy publikacji, Elżbieta Dymna i Marcin Rutkiewicz, są założycielami Fundacji Sztuki Zewnętrznej, której celem jest dokumentacja i promocja obecności sztuki w przestrzeni publicznej. Są także uważnymi obserwatorami zjawisk zachodzących w tej przestrzeni. Ich poprzedni album, POLSKI OUTDOOR, poświęcony skali dewastacji krajobrazu naszego kraju przez reklamę, został nagrodzony tytułem "Najlepszej Książki Jesieni 2009" przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu. [edytuj opis]
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: