Kup książkę [edytuj książkę]

Muzułmański Bliski Wschód

Książka opowiada o dwóch tysiącach historii Bliskiego Wschodu obejmującego południowo-zachodnią część Azji i północno-wschodnią część Afryki.

Jest to obszar, w którym spotykają się Azja, Europa i Afryka, co było i jest przyczyną jego ogromnego znaczenia strategicznego.

To także miejsce narodzin pierwszych cywilizacji świata oraz trzech wielkich religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.

Konflikt między chrześcijaństwem a islamem wynika więc raczej z podobieństwa niż różnic. Najważniejsze podobieństwo polega na tym, że zarówno chrześcijaństwo, jak i islam głoszą, iż są nosicielami ostatecznej boskiej prawdy przeznaczonej dla rodzaju ludzkiego. Wszystkie religie twierdzą, że nauczają prawdy uniwersalnej, ale o ile wiem, tylko islam i chrześcijaństwo zapewniają, że robią to wyłącznie one, a pozostałe wyznania są albo fałszywe, albo niekompletne. Takie religie muszą wejść ze sobą w konflikt. Trwa on, jako niekończące się następstwo dżihadu i krucjat, już czternaście stuleci.

Autor, wybitny znawca tematyki tego regionu, stworzył bogaty i poparty rzetelną wiedzą naukową błyskotliwy opis historii i cywilizacji Bliskiego Wschodu.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Marabut
Rok wydania: 2003
ISBN: 83-89261-10-3
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
24 XII 2010 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają