Kup książkę [edytuj książkę]

Historia mojego życia

Jest to historia życia kobiety, która urodziła się jako normalne, zdrowe dziecko, ale w wieku 19 miesięcy, w wyniku choroby, straciła wzrok i słuch. Od tej chwili jej życie zmieniło się w życie dzikiego, choć rozpieszczanego zwierzątka. Nikt nie mógł się z nią porozumieć, nikt więc niczego jej nie uczył, nikt jej nie wychowywał.

Trwało to kilka pierwszych lat jej życia. A wreszcie, kiedy zapomniała już, jak wygląda świat oglądany widzącymi oczami, Helen Keller dostała guwernantkę, nauczycielkę, przyjaciółkę, która zaczęła ją uczyć i wychowywać.

Książka została świetnie napisana. Pokazuje krok po kroku wydobywanie się Helen z ciemności, trudności towarzyszące nauce, uczucia i emocje temu towarzyszące i cały proces przeobrażania się małego, przerażonego, rozżalonego dzikiego zwierzątka w pięknego motyla - kobietę, która potrafiła wiele zrobić ze swoim życiem. Pokazuje też wielkość poświęcenia, ale i głębię rozumu Anny Sullivan, nauczycielki, która, sama mając ciężko uszkodzony wzrok, potrafiła tak wiele dać swojej uczennicy.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Molka
05 XII 2010 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają