Kup książkę [edytuj książkę]

Ślepe tory (Trainspotting)

Trainspotting (Ślepe tory), debiutancka powieść Irvine'a Welsha, opowiadająca o narkomanach z Edynburga, bardzo szybko znalazła się na szczytach licznych książkowych list przebojów. Po niezwykle krótkim czasie awansowała do grona książek kultowych. Opublikowano ją w dużych nakładach w wielu krajach świata. Z podobnie entuzjastycznym przyjęciem spotkał się film zrealizowany według tej powieści. Kolejna książka (zbiór opowiadań) Welsha była jedną z najlepiej sprzedających się książek lata 1996 roku w Wielkiej Brytanii.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Życie to nuda i strata czasu. Zaczynamy z wielkimi nadziejami, a potem dajemy dupy. Zdajemy sobie sprawę, że prędzej czy później wszyscy umrzemy i nikt z nas nie znajdzie odpowiedzi na ważne pytania. Tworzymy jakieś dalekosiężne idee, tłumacząc na różne sposoby naszą rzeczywistość, a tak naprawdę nie rozwijamy rzadnej wartościowej wieczy o rzeczach wielkich, o rzeczach prawdziwych. Najczęściej prowadzimy rozczarowujące życie, które kończy się zanim jeszcze zaczęło się na dobre. Umieramy. Zapełniamy nasze życie gównem, takimi sprawami jak kariera albo małżeństwo, po to, żeby wmówić sobie, że to wszystko nie jest całkiem bezcelowe."
Dodał: CaramelDreams Dodano: 05 I 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i Spółka
Rok wydania: 1997
ISBN: 8371502621
Ocena: 4.7
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Cyklopedyk
14 VI 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają