Kup książkę [edytuj książkę]

Szczątki

Niewyjaśniona zbrodnia. Przebiegły morderca. Koszmar, który powraca...

Dwunastoletni Steven Lamb kopie doły na terenie Parku Narodowego Exmoor. Szuka ciała. Dzień w dzień po szkole i w weekendy także. Chce przywrócić spokój duszy wujka, którego nie dane mu było poznać. Zmarły zniknął mając jedenaście lat. Przyjęto, że padł ofiarą seryjnego mordercy, Arnolda Avery'ego.

Babka Stevena nie uwierzyła w śmierć syna, stale czeka na jego powrót, wbrew rozsądkowi, wbrew opinii rodziny. Steven pragnie ratować sytuację. A skoro w tym celu musi pokazać babce kości zamordowanego dziecka... cóż. Działa logicznie. Pisze starannie przemyślany list do zamkniętego w więzieniu Arnolda Avery'ego. W ten sposób rozpoczyna się niebezpieczna gra w kotka i myszkę między zdesperowanym dzieckiem a znudzonym seryjnym mordercą...

* * *

Wyjątkowo udany debiut - to zarazem studium rozpadu rodzinnych więzi i trzymający w napięciu thriller.

"The Bookseller"

"Szczątki" na długo pozostają w pamięci... Belinda Bauer jak nikt inny potrafi nadać akcji odpowiednie tempo, misternie spleść wątki i, co najważniejsze, sprawić, że nawet najbardziej odrażający z jej bohaterów, są prawdziwi i wiarygodni.

"Kirkus"

Powieść Belindy Bauer jest oryginalna i klimatyczna, a jej fabularne zwroty trudne do przewidzenia. "Szczątki" to znakomity debiut!

Val McDermid

Belinda Bauer - dziennikarka i wielokrotnie nagradzana scenarzystka, autorka powieści i opowiadań. Dorastała w Anglii i Afryce Płd., obecnie mieszka w Walii. Szczątki to jej debiutancka powieść uhonorowana w roku 2010 prestiżową nagrodą CWA Gold Dagger dla najlepszego kryminału - najstarszym literackim wyróżnieniem w Wielkiej Brytanii.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7648-501-0
Ocena: 3.87
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kamelia
28 X 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają