Kup książkę [edytuj książkę]

Pamiętnik starego pierdoły

Opis wydawnictwa Replika:

Mistrz surrealizmu i absurdu prezentuje jedyne w swoim rodzaju memuary!

Talent plastyczny przejawiał od dziecka, chyba od zawsze miał też dar poznawania sławnych tego świata. Raz nawet Sarah Bernhardt chciała mu pozować nago, ale skończyło się w łóżku. Portretu nie było, narodził się za to posuwizm. Kilka anegdot podrzucił Chaplinowi.
Projektował scenografie do filmów z Gretą Garbo. Odmówił namalowania portretu Ala Capone, bo jego pieniądze były splamione krwią.

Melodie, które pogwizdywał, stały się wielkimi przebojami Cole’a Portera i Gershwina. Wpłynął także na Walta Disneya i namalował ogromny portret Kaczora Donalda – oczywiście z natury. Poznał Mussoliniego, który zrobił na nim nad wyraz miłe wrażenie, oraz Hitlera, do którego poczuł coś w rodzaju wstrętu, zwłaszcza gdy ten chciał płacić za jego obrazy własnymi bohomazami.

Grał w szachy z Edisonem i Einsteinem, a swoją żonę leczył u doktora Freuda. Zainicjował punktylizm, surrealizm i kubizm (Panny z Awinionu Picassa to zaledwie kopia jego Panien z Orange).

Był ekspertem i bardzo poważaną osobistością. Ale w Akademii Francuskiej wykładać nie chciał. Nie i koniec, to zabija artystę.

Tak czy inaczej – znał wszystkich.

Opis wydawnictwa L&L:

Pamiętnik ten to w istocie wizja człowieka zagubionego, poddanego presji własnych oczekiwań, które niespełnione, obracają się w obsesję. To opowieść o nieporozumieniu jakim jest spotkanie się jednostki i rzeczywistości i o poszukiwaniu istotności - poszukiwaniu, które poddaje świat w wątpliwość, obraca go w jednostkową fantazję.


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"O, młodzi, nie starzejcie się - nigdy! Żyjcie intensywnie, nie martwiąc się o sukcesy, ubarwiajcie dni, rozbielajcie noce, bądźcie zuchwali, lekkomyślni i zabierzcie się stąd jak najszybciej tylko się da!"
Dodał: fanime Dodano: 25 VI 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: L L
Rok wydania: 2000
ISBN: 8387827002
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: dona
08 X 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają